Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Україна – держава-кандидат на вступ до ЄС / Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС
ДО УВАГИ ЕКСПОРТЕРІВ: з 4 червня 2022 року у торгівлі між Україною та ЄС застосовуються умови, передбачені Регламентом Європейського Парламенту та Ради № 2022/870 від 30 травня 2022 року про тимчасову лібералізацію торгівлі, яка доповнює торгові поступки, що застосовуються до української продукції відповідно до Угоди про асоціацію
08.06.2022 | 15:38 | Департамент міжнародного торговельно-економічного співробітництва.

Регламент був розроблений у відповідь на прохання України максимально полегшити умови експорту продукції в умовах війни з метою поглиблення торговельних відносин з ЄС та продовження експорту до інших країн світу.

Регламент набув чинності 4 червня 2022 року та буде застосовуватись до 5 червня 2023 року.

Регламентом передбачено:

  1. Тимчасове призупинення дії всіх тарифів, передбачених Додатком І-А до Угоди про асоціацію, а саме:
    • скасування мит для промислової продукції, що підлягали поступовому скасуванню впродовж семи років, тобто до кінця 2022 року;
    • призупинення застосування системи вхідних цін для фруктів та овочів;
    • призупинення усіх квот для сільськогосподарської продукції.
  2. Тимчасове призупинення антидемпінгових мит на імпорт товарів походженням з України, що є чинними станом на дату набрання чинності цим Регламентом.
  3. Тимчасове призупинення застосування глобальних захисних заходів щодо імпорту походженням з України.

Однак, заходи з лібералізації торгівлі залежатимуть від низки умов:

  • дотримання правил походження товарів та відповідних процедур в рамках Угоди про асоціацію;
  • утримання від будь-яких нових обмежень на імпорт з ЄС, включаючи як застосування нових мит чи інших заходів, так і посилення існуючих обмежень (окрім зумовлених необхідністю в умовах війни);
  • повага України до демократичних принципів, прав людини та основних свобод, верховенства права, а також постійні зусилля щодо боротьби з корупцією та протиправною діяльністю, передбачені статтями 2, 3 та 22 Угоди про асоціацію.

У випадку порушення Україною цих правил, ЄС залишає за собою право провести розслідування та за результатами повністю чи частково зупинити дію преференцій.

Також, Єврокомісія відслідковуватиме ситуацію на ринку ЄС. У випадках, коли імпорт з України становитиме суттєву загрозу європейським виробникам, ЄС може повернути мита на окремі продукти після проведення відповідного захисного розслідування.

Преференційні умови імпорту застосовуються також до тих товарів, що на момент набрання чинності перебувають у процесі транзиту з України до ЄС чи вже на митниці ЄС, за умови подання відповідної заявки до митних служб ЄС протягом 6 місяців з початку дії Регламенту.

Регламент Європейського Парламенту та Ради № 2022/870 від 30 травня 2022 року про тимчасову лібералізацію торгівлі, яка доповнює торгові поступки, що застосовуються до української продукції відповідно до Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2