Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Участь Міністерства економіки у засіданнях Верховної Ради України протягом 02- 06 червня 2008 року
09.06.2008 | 09:40 | Департамент взаємодії з Верховною Радою України та іншими органами державної влади.

03-06 червня відбулись пленарні засідання Верховної Ради України VІ скликання.

На пленарному засіданні Верховної Ради України 3 червня було прийнято за основу проекти Законів України:

·      № 2330 «Про державну програму приватизації на 2008-2012 роки»;

·      № 2331 «Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації».

Доповідав Перший заступник Міністра економіки України Максюта А.А.

Також прийнято Закон України № 2351-1 «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» деяких законів України», який супроводжував заступник Міністра економіки України Пятницький В.Т.

На пленарному засіданні Верховної Ради України  4 травня було прийнято законопроекти:

·    № 0036 «Про ратифікацію Договору між Урядом України та Європейським банком реконструкції та розвитку про співробітництво та діяльність Постійного представництва ЄБРР в Україні»;

Доповідала заступник Міністра економіки України Крючкова І.В.

·      № 0037 «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Швеція про загальні умови технічного та фінансового співробітництва».

·      № 0051 «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про економічне, промислове та науково-технічне співробітництво».

Доповідала заступник Міністра економіки України Бойцун Н.Є.

Також 4 травня було заслухано та обговорено інформацію Уряду України «Про валютно-курсову політику та стан макроекономічної дисципліни».

Доповідав Міністр економіки України Данилишин Б.М.

Крім того, відповідальні працівники Міністерства протягом тижня взяли участь у 6 засіданнях комітетів Верховної Ради України, на яких розглядались законопроекти, внесені Кабінетом Міністрів України, народними депутатами України, а саме:

 

2 червня

У Комітеті Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва за участю заступника Міністра економіки України Пантелеєнка В.М. відбулися слухання на тему: «Державна політика щодо підтримки розвитку малого підприємництва: стан виконання та перспективи».

3 червня

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики розглянуто:

- проект Закону України «Про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого Законом України «Про Митний тариф України» (щодо медичних виробів), реєстраційний № 2250, внесений народним депутатом Р.Зозулею. Прийнято рішення: комітетом не підтримується.

4 червня

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва за участю заступника Міністра економіки України Близнюка А.С. розглянуто:

- проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (щодо ввезення та реалізації в Україні одягу та інших виробів, що використовувалися), реєстраційний № 2454, внесений народним депутатом П.Костенком. Прийнято рішення: не підтримувати законопроект;

- проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», реєстраційний № 2434, внесений народним депутатом В.Бондаренком. Прийнято рішення: провести комітетські слухання з цього питання.

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики за участю заступника Міністра економіки України Пантелеєнка В. М. розглянуто:

- проект Закону України «Про спеціальні (вільні) економічні зони»,  реєстраційний № 2262, внесений народними депутатами О.Плотніковим, О.Матвійчуком, І.Попеску. Прийнято рішення: направити на доопрацювання;

- проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної власності», реєстраційний № 2532, внесений Кабінетом Міністрів України. Прийнято рішення: підтримати у першому читанні;

- проект Закону України «Про акціонерні товариства», реєстраційний № 0952, друге читання. Прийнято рішення: підтримати у другому читанні та в цілому;

- проект Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про господарські товариства" (щодо зниження планки кворуму проведення повторних загальних зборів товариства), реєстраційний № 0950, друге читання. Прийнято рішення: відхилити законопроект;

- проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності господарських товариств», реєстраційний № 1345, внесений  народним депутатом Р.Зваричем. Прийнято рішення: направити на доопрацювання.

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці за участю заступника Міністра економіки України Крючкової І.В. розглянуто:

- проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (щодо вдосконалення механізму стимулювання роботодавців до створення робочих місць), реєстраційний № 2368, внесений народним депутатом В.Ландиком. Прийнято рішення: відхилити законопроект;

- проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих України (щодо соціальних гарантій працівників охорони здоров’я, культури та установ соціального захисту), реєстраційний № 2416, внесений народним депутатом Р.Ткачом. Прийнято рішення: підтримати у першому читанні;

- проект Закону України «Про посилення відповідальності за несвоєчасну виплату або безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших встановлених законом виплат», реєстраційний № 2473, внесений Кабінетом Міністрів України. Прийнято рішення: підтримати у першому читанні;

- заслухали інформацію: «Про результати здійснення парламентського контролю за дотриманням законодавства України у Державній установі «Національний інститут раку» МОЗ України в частини передачі інституту до управління МОЗ України, а також порушення трудових прав працівників, здійснення наукової діяльності, що є наслідком відповідної передачі».

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції розглянуто:

- проект Закону України «Про Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту» (щодо порядку порушення антидемпінгової процедури), реєстраційний № 2066, внесений народними депутатами І. Рибаковим, А. Шкілем. Інформацію заслухано, рішення не прийнято.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2