Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Інформація щодо участі в роботі засідання Комітету СОТ з технічних бар’єрів у торгівлі (28-30 жовтня 2020 року)
25.11.2020 | 09:35 | Департамент багатосторонніх та двосторонніх торговельних угод.

28 - 30 жовтня 2020 року у віртуальному форматі відбулось чергове офіційне засідання Комітету СОТ з технічних бар‘єрів в торгівлі (далі – Комітет).

Основна частина засідання Комітету була присвячена розгляду торговельних питань, які викликають занепокоєння членів СОТ.  

Загалом на засіданні було розглянуто 77 торговельних занепокоєнь (з них 24 – нові), які стосуються торгівлі косметикою, криптографічною продукцією, халяльними товарами, хімічними речовинами, виноробною продукцією тощо. Також значна кількість питань, які обговорювались членами СОТ, була присвячена дотриманню заходів щодо охорони навколишнього середовища у процесі поводження з відходами, забезпечення  енерго- та водоефективності побутових товарів, використання електронного та електричного обладнання, застосування хімічних складових продукції.

Під час  засідання  українська сторона підтримала запити ЄС та висловила занепокоєння до Російської Федерації стосовно:

- проєкту Технічного регламенту безпечності алкогольних напоїв, в частині, що стосується додаткових витрат на здійснення процедур сертифікації продукції для виробників з країн - членів СОТ у порівнянні з виробниками, що зареєстровані в державах ЄАЕС;

- правил сертифікації цементу в частині, що стосується обов’язкової реєстрації на території ЄАЕС для інших членів СОТ порівняно з виробниками в державах ЄАЕС.

У рамках засідання Комітету також було проведено дві тематичні сесії з питань надання технічної допомоги та маркування продукції.

Члени СОТ представили досвід з реалізації проєктів технічної допомоги у країнах, що розвиваються, у сферах інфраструктури якості, стандартизації метрології, зазначили на важливості співробітництва та координації між донорами та реціпієнтами з метою досягнення найкращих результатів в рамках програм допомоги, а також поділилися досвідом щодо застосування цифрових технологій при взаємодії з партнерами в умовах пандемії.

За результатами обговорення питання стосовно дотримання вимог щодо обов’язкового маркування продукції внесено пропозицію щодо розроблення проєкту рекомендацій (керівних принципів) для надання підтримки членам СОТ в імплементації Угоди про ТБТ в частині, що стосується маркування продукції, особливо з урахуванням нових розробок у сфері застосування цифрових технологій.

Наступне засідання Комітету заплановане на 24-25 лютого 2021 року.

Комітет СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ про технічні бар'єри у торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сферах технічних бар'єрів у торгівлі.

Члени СОТ використовують механізм внесення торговельних проблем на розгляд Комітету ТБТ у випадках, коли не вдається врегулювати питання шляхом двосторонніх консультацій. Також привертається увага всіх членів СОТ до можливих порушень зобов’язань за Угодою ТБТ, і використовується можливість залучення інших заінтересованих членів організації для підтримки та впливу на невиправдані технічні бар’єри у торгівлі.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2