Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Оголошення
Повідомлення щодо направлення вимог про проведення консультацій із Словаччиною, Польщею та Угорщиною в рамках СОТ у зв’язку із обмеженнями на ввезення української продукції
18.09.2023 | 18:27 | Департамент зовнішньоекономічної діяльності та торговельного захисту.

Щодо направлення вимог про проведення консультацій із Словаччиною, Польщею та Угорщиною в рамках СОТ у зв’язку із обмеженнями на ввезення української продукції

Відповідно до Домовленості про правила та процедури вирішення спорів Угоди про заснування Світової організації торгівлі Українською стороною подано вимоги про проведення консультацій із Словаччиною, Польщею та Угорщиною в рамках СОТ.

15 вересня 2023 року Єврокомісія повідомила, що завдяки роботі Координаційної платформи та тимчасовим заходам викривлення ринку у п’яти державах-членах, які межують з Україною, було усунене. У зв’язку з цим Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати своє рішення щодо заборони на ввезення товарів з України.

Довідково: 4 червня 2022 року набув чинності Регламент Європейського Парламенту та Ради № 2022/870 про тимчасові заходи з лібералізації торгівлі з Україною, яким тимчасово призупинено дію мит, квот та деяких інших заходів щодо сільськогосподарської продукції.

Разом з цим Єврокомісія зазначила, що Україна має вжити заходів, щоб запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах.

Водночас 15 вересня 2023 року Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку запровадили національну заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України.

В результаті таких дій українські експортери вже зазнали та продовжують зазнавати значних збитків через простої, додаткові витрати, неможливість виконання зовнішньоекономічних угод тощо.

У зазначеному вбачається порушення вказаними країнами своїх міжнародних зобов’язань. Також, односторонні дії країн-членів ЄС у сфері торгівлі неприйнятні й усі країни-члени блоку мають координувати та узгоджувати торговельну політику, оскільки вона належить до виняткової компетенції ЄС.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2