Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Діяльність » Регуляторна діяльність » Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 166 “Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків”
13.08.2019 | 10:27 | Департамент регулювання публічних закупівель.

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Постанова Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 166 “Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків” (далі – постанова), набрала чинності - 16.03.2016.

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

3. Цілі прийняття акта

Основною ціллю прийняття акту є забезпечення функціонування електронної системи закупівель в Україні, шляхом визначення вимог щодо надання сервісів, порядку авторизації електронних майданчиків; порядку надання доступу та розміру плати за доступ до модуля електронного аукціону та бази даних веб-порталу Уповноваженого органу; вимог до методів ідентифікації, що використовуються у системі електронного обміну документами.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 24.02.2016 по 16.03.2017.

5. Тип відстеження

Базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось відповідно до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”  шляхом отримання зауважень та пропозицій до постанови, їх аналізу.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий. Постанову опубліковано в Постанова опублікована в Офіційному віснику України від 25.03.2016 (2016 р., № 22, стор. 13, стаття 855, код акта 81126/2016), Урядовому кур’єрі від 16.03.2016 № 50 та оприлюднено на офіційному веб-сайті Верховної Ради України за посиланням.

Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акта – оператори електронних майданчиків  та оператори авторизованих електронних майданчиків – 26, і державне підприємство “Прозорро” як адміністратор електронної системи.

Розмір коштів та час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання, пов’язаними з виконанням вимог акта – оператори електронних майданчиків витрачають час на підготовку до авторизації електронних майданчиків відповідно до порядку, затвердженого постановою; оператори авторизованих електронних майданчиків витрачають час на приведення їх електронних майданчиків у відповідність з новими нормативно-правовими актами відповідно до порядку, затвердженого постановою; державне підприємство “Прозорро” як адміністратор електронної системи витрачає час на здійснення діяльності в межах компетенції, передбаченої постановою.

Розмір справляння плати оператором електронного майданчика з учасника не змінювалася. 

З метою усунення перешкод у реалізації функції Уповноваженого органу щодо авторизації електронних майданчиків та забезпечення функціонування електронної системи закупівель в правовому полі до постанови були внесені зміни постановою Кабінету Міністрів України від 01 липня 2016 року № 396 “Про внесення змін до порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків”.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатом аналізу, отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта, можна зробити висновок, що регуляторний акт має середній ступінь досягнення визначених цілей.

В цілому реалізація постанови з урахуванням змін забезпечує функціонування електронної системи закупівель, порядок авторизації (попередньої авторизації) електронних майданчиків, що забезпечує проведення закупівель відповідно до норм Закону України “Про публічні закупівлі.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2