Меню

Інформація щодо участі в засіданні Переговорної групи з правил торгівлі (25-28 вересня 2018 року)

У м. Женева, Швейцарська Конфедерація, 25-28 вересня 2018 року відбулося засідання Переговорної групи з правил торгівлі, в якому брали участь представники Мінекономрозвитку та Держрибагентства.

Згідно з порядком денним засідання розглядались питання пов'язані з напрацюванням положень Угоди про скасування (обмеження) субсидій у галузі рибальства, а саме:

1. Положення щодо прозорості.

2. Інституційні домовленості (огляд дисциплін, імплементація, нагляд та дотримання положень).

3. Положення щодо заборони субсидій з підтримки та створення надмірних виробничих і промислових потужностей та субсидій, що призводять до надмірного вилову.

Під час обговорення положень щодо прозорості члени СОТ відзначили певні труднощі у комунікації/координації між різними державними органами, складність збору даних, недостатність знань із нотифікування, певні труднощі у відслідковуванні програм з субсидій, які можуть із часом мати різні назви, ведення членами СОТ статистики за різні періоди (календарний чи фінансовий рік) тощо.

Щодо інституційних домовленостей членами СОТ були запропоновані різні підходи, зокрема, пропонувалося здійснювати огляд стану імплементації, виконання майбутньої Угоди, як в рамках комітету з питань субсидій і компенсаційних заходів, так і в окремому комітеті.

У рамках обговорення заборони субсидій з підтримки та створення надмірних виробничих і промислових потужностей та субсидій, що призводять до надмірного вилову розглядались, зокрема, субсидії на придбання обладнання для риболовецьких суден; підтримка будівництва, придбання, модернізації, оновлення риболовецьких суден; субсидії на експлуатаційні витрати, паливо тощо.

Під час засідання делегація України зазначила про суттєву роль прозорості у виконанні угод СОТ та виголосила заяву щодо важливості для України мати можливість надання підтримки на оновлення та модернізацію українського флоту рибної промисловості, що крім іншого відграє важливу роль у питаннях забезпечення безпеки мореплавства та дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

Також під час засідання члени СОТ заслухали та обговорили звіти чотирьох груп, створених з метою розробки нових ідей, підходів до вирішення питань, які виникли під час напрацювання проекту Угоди про скасування (обмеження) субсидій у галузі рибальства.

Інформація щодо багатосторонніх переговорів у СОТ з обмеження (скасування) субсидій у галузі рибальства.

Довідково. На Дохійській Конференції міністрів (2001) члени СОТ погодились розпочати переговори щодо "правил СОТ". Ці переговори стосуються, зокрема, положень Угоди про застосування статті VI ГАТТ 1994 (більш відома як Антидемпінгова угода); субсидій у галузі рибальства; та положень СОТ, що застосовуються до регіональних торгових угод. Зазначені питання розглядаються в рамках Переговорної групи СОТ з правил торгівлі.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json