Міністерство економіки України

Головна / Про Міністерство
Меню

Інформація про реформу підтримка експорту

Мета реформи

Підвищення конкурентоспроможності українських товарів і послуг, створення позитивного іміджу країни та забезпечення присутності українських виробників на міжнародних ринках.

 

Що передбачає реформа? Етапи впровадження реформи

Розроблення та імплементація експортної стратегії.

Покращення іміджу українських виробників.

Просування українських виробників продукції з високою доданою вартістю.

Розвиток експортно-кредитного агентства.

 

Що вже змінилось завдяки реформі?

Стратегічним документом, який визначає напрями розвитку українського експорту та орієнтири для створення відповідних сприятливих умов є Експортна стратегія України. За чотири роки реалізації завдань і заходів з імплементації Експортної стратегії, вже виконано 52 заходи.

Деталі за посиланням.

Зовнішньоторговельний оборот товарів і послуг у 2020 році у порівнянні з 2019 роком зменшився на 10,2% (на 13,5 млрд дол.) і становив 118,3 млрд дол.

Сальдо торговельного балансу товарів і послуг склалося від’ємним у сумі 255,5 млн дол., але покращилось у порівнянні з 2019 роком на 3,4 млрд дол.

Сальдо зовнішньоторговельного балансу товарів склалося від’ємним у сумі 4,9 млрд дол., але покращилось у порівнянні з 2019 роком на 5,9 млрд дол.

Статистично-аналітичні матеріали щодо зовнішньої торгівлі України товарами та послугами публікуються за посиланням.

Затверджено Експортний бренд України “Trade with Ukraine”, за допомогою якого українські товари та послуги можна просувати на міжнародні ринки.

Урядом України прийнято рішення про участь України у Всесвітній виставці “Експо – 2020” (розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 р. № 94-р.), що забезпечить підвищення міжнародного іміджу України, демонстрацію досягнень в економічній, науковій та культурній сферах, сприятиме подальшому розвитку торговельно-економічних відносин із країнами-потенційними партнерами та просуванню українських товарів і послуг на світові ринки, а також взаємовигідному інвестуванню в розвиток інфраструктури, енергетики, реалізацію інтеграційних та індустріальних проектів, представлення найбільш перспективних інвестиційних проектів України.

Україна вперше на заході такого всесвітнього рівня буде представлена із забудовою власного павільйону.

Станом на сьогодні:

забезпечено майже 75% реалізації всього проекту з підготовки участі України у Всесвітній виставці “Експо –2020”;

затверджено тему павільйону України: “Smart Ukraine: Connecting Dots” (“Смарт Україна: Єднаючи світ”);

схвалено концепцію внутрішнього наповнення павільйону України на виставці: “Smart Ukraine: життя, мислення, почуття”;

павільйон України у м. Дубай збудований у повному обсязі під чистове оздоблення (Shell&Core) та отримано Сертифікат
про завершення будівництва (“Building Completion Certificate”) від офіційних органів ОАЕ.

Детальніше про хід підготовки за посиланням.

 

Стратегічні цілі

Проведення загального аналізу результатів імплементації Експортної стратегії України за 2017—2021 роки, підготовка висновків та рекомендацій, оновлення та подальша актуалізація Експортної стратегії на 2022 -2027 роки.

Затвердження секторальних та крос-секторальних стратегій з розвитку перспективних секторів економіки.

Регулярне проведення інформаційних та промоційних кампаній з просування українського бренду експортних товарів і послуг на зовнішні ринки в рамках публічної дипломатії.

Проведення окремих інформаційних кампаній на міжнародних виставках з метою популяризації української продукції з високою доданою вартістю.

Забезпечення належної підтримки вітчизняних суб’єктів господарювання щодо їх участі в міжнародних  виставках-ярмарках за кордоном.

Формування іміджу надійного торговельно-економічного партнера шляхом участі в діяльності міжнародних економічних організацій (зокрема Світова організація торгівлі, ОЕСР, Чорноморського банку торгівлі та розвитку, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Міжнародної ради по зерну).

Збільшення статутного капіталу ЕКА на постійній основі із урахуванням обґрунтованих потреб для забезпечення максимально ефективної діяльності.

Удосконалення необхідної законодавчої бази щодо використання інструменту публічних закупівель.

Внесення змін до законодавства, що дасть змогу використовувати страховий поліс від ЕКА для забезпечення кредитів для комерційних банків.

Внесення змін до законодавства, що дасть можливість ЕКА фінансувати експортерів розширеного переліку товарних груп.

 

Цілі та завдання на поточний рік

Здійснення заходів з організації та функціонування Експортно-кредитного агентства в Україні.

Забезпечення належної підтримки вітчизняних суб’єктів господарювання щодо їх участі в міжнародних виставках-ярмарках за кордоном.

Активне та ефективне просування торговельного бренду України, демонстрація потенціалу української економіки та експортних можливостей її секторів, покращення міжнародного іміджу України у світі через активну участь України у всесвітніх та міжнародних виставках і ярмарках, у тому числі належна підготовка та забезпечення участі України у Всесвітній виставці “Експо — 2020” (м. Дубай, ОАЕ), яка проходитиме у період з 1 жовтня 2021 року до 31 березня 2022 року.

Проведення загального аналізу результатів імплементації Експортної стратегії України за 2017 - 2021 роки, підготовка висновків та рекомендацій, оновлення та подальша актуалізація Експортної стратегії на 2022 - 2027 роки.

Розроблення та подання Кабінетові Міністрів  України нормативних актів Кабінету Міністрів України щодо затвердження секторальних та крос-секторальних  стратегій.

 

Відповідальні за впровадження реформи

Мінекономіки.

 

Додаткові матеріали (матеріали за темою, посилання на інформаційні ресурси)

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. № 276-р “Про затвердження плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік”.

Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Національної економічної стратегії на період до 2030 року” від 03.03.2021 р. № 179.

Постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2021 № 268 “Про збільшення статутного капіталу приватного акціонерного товариства “Експортно-кредитне агентство”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 525 “Про внесення змін до Статуту ПрАТ “Експортно-кредитне агентство”.

 Положення про наглядову раду ПрАТ “Експортно-кредитне агентство” та Порядку проведення конкурсного відбору кандидатів на посаду члена наглядової ради ПрАТ “Експортно-кредитне агентство”.

 

Більше інформації про реформу підтримки експорту за посиланням

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json