Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Повідомлення про оприлюднення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оплати праці»
22.04.2021 | 16:08 | Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці.

З метою забезпечення проведення громадського обговорення Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднює проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оплати праці».

Метою зазначеного законопроекту є подальша дерегуляція трудових відносин з одночасним посиленням колективно-договірного регулювання окремих питань оплати праці; вдосконалення процедури визначення розміру основної державної соціальної гарантії, спрямованої на посилення гарантій мінімальної заробітної плати; наближення норм національного законодавства до міжнародних зобов’язань України за Конвенцією МОП № 131.

Проектом закону врегульовується питання щодо складових заробітної плати, які не враховуються для визначення її мінімального розміру, зокрема щодо доплат за роботи працівникам, зайнятих на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці, в несприятливих умовах та умовах підвищеного ризику для життя і здоров’я у відповідності до статті 100 Кодексу законів про працю України та сум індексації заробітної плати.

Також врегульовується питання щодо визначення на рівні угод та колективних договорів переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці та умовах підвищеного ризику для життя та здоров’я, які передбачають оплату в підвищеному розмірі.

Електронну версію проекту закону, порівняльної таблиці та пояснювальної записки розміщено на сайті Мінекономіки (www.me.gov.ua) у розділі «Обговорення проектів документів».

Пропозиції та зауваження просимо надсилати протягом місяця з дня оприлюднення за адресами:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 01001,  м. Київ, вул. Хрещатик, 24; E-mail: Y.Vityuk@me.gov.ua.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2