Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Про Міністерство
Концепція, стиль, внутрішнє наповнення павільйону України
26.01.2021 | 15:10 | Департамент взаємодії з експортерами та просування експорту.

Концепція павільйону України: SMART UKRAINE: CONNECTING DOTS (СМАРТ УКРАЇНА: ЄДНАЮЧИ СВІТ)

Україна – держава з унікальною природою, людьми, традиціями та культурою. І, попри зовнішню агресію, впевнено йде шляхом інноваційного розвитку. Наше завдання – показати унікальність і самобутність українського народу та культури крізь призму сучасних технологій. Тому основний акцент зроблено на інноваціях, які роблять побут екологічним, енергоємним та раціональним.

Сьогодні ми є свідками постійних змін в економічних процесах глобалізованого та турбулентного світового порядку. Єдиною стабільністю сьогодення є зміни, тому мобільність, раціоналізм та інноваційність мислення, що поєднується під словом “СМАРТ”, і є основною ідеєю життя заради сталого розвитку суспільства. Смарт ідеологія з’єднує всі аспекти сучасного життя людей по всьому світу. Це поєднується із головною темою Експо-2020, в основу якої покладена ідея, що сьогоднішні проблеми є надто складними, для того щоб бути вирішеними ізольовано, пошук рішень глобальних проблем вимагає від суспільства готовності діяти, незважаючи на географію, інституційні кордони, промислові кластери, культури й дисципліни.

В процесі підготовки та розкриття основної теми українського павільйону «Smart Ukraine: життя, мислення, почуття» відбувся процес глибокого переосмислення та формування ключового месседжа українського павільйону до всього людства - «In dialogue with…».

Магістральною темою, що червоною ниткою проходить крізь усі частини українського павільйону, є гучна заява «in dialogue with…», що стає своєрідним маніфестом, який демонструє прагнення держави налагоджувати зв’язки та виходити на найвищий рівень комунікації. Задум українського павільйону є амбітним, адже він має стати не просто виставкою досягнень чи актом культурної дипломатії, а потужною моделлю рефлексії нашого суспільства. Суспільства, в якому можлива довга змістовна розмова та спільний досвід. Країни, в якій цінуються та підтримуються довіра, повага та осмисленість. Україна, де є місце мріям і боротьбі за них. Ніщо не можна зробити наодинці - саме цю ідею використано у концепції павільйону, доповнивши нею основну концепцію «сonnecting dots».

Екстер’єр павільйону України. Оазис та технологічний арт

Перед входом в павільйон гості мають можливість відвідати унікальну локацію під назвою «SMART OASIS LOUNGE» - це міський лаунж, де люди можуть відпочити в оточенні приємної зелені, випити води в тіні, що генерується з повітря, та зарядити свій девайс.

Smart Oasis Lounge. Інноваційне, енергонезалежне рішення для міст нового покоління, засноване на стійкій технології, що складається з повністю автономних фонтанів води, які виробляють 55 літрів питної води на день з нульовими відходами та нульовим слідом вуглецю.

Структура експонату:

1. Два питні фонтани (вода утворюється та мінералізується в місці розташування фонтанів);

2. Місця для сидіння в тіні даху SMART OASIS з можливістю заряджати девайс;

3. Два дахи, на кожному з яких розміщені сонячні панелі;

4. Міське декоративне озеленення, вода для зрошення генерується на місці.

Пропускна можливість експонату - близько 10 чоловік на хвилину. Лаунж має дизайн відкритого типу, не має входу та виходу, не обмежує відвідувачів свободою пересування.

 

Внутрішнє наповнення павільйону України

Рівень 1. In dialogue with EARTH

Експозиція «Пшеничне поле». Потрапивши всередину павільйону, гості з першого кроку пізнають Україну на чуттєвому рівні. Перед ними відкриваються простори пшеничного поля, де можна вдихнути свіжого повітря та відкрити для себе природній запах українських ланів. Експозиція «Поле» складається зі справжньої пшениці та її інноваційних форм (арт-об’єкт «нано-пшениця»). Дизайн відкритого типу не обмежує відвідувачів свободою пересування. Кожний гість має унікальну можливість пройти вздовж «пшеничного поля», послухати спів пташок та побачити, як природа поєднується з досягненнями майбутнього, водночас існуючи в гармонії з технічним прогресом.

 

Трансформація форми та змісту. Поступово аналогова пшениця змінюється на пшеницю формату «нано» (декоративно-інноваційна), як символ того, що Україна крокує у майбутнє, видозмінюється відповідно потребам часу та розвивається. 3D-моделювання трьох видів пшениці: традиційна, «нано», цифрова.

Оздоблення стін. Фактура стін павільйону складається з декоративних трубчатих елементів, що візуально нагадують основу стебла пшениці. У вечірній час кожний зріз символічного стебла випромінює золоте сяйво.