Міністерство економіки України

Головна / Про Міністерство
Меню

Концепція, стиль, внутрішнє наповнення павільйону України

Концепція павільйону України: SMART UKRAINE: CONNECTING DOTS (СМАРТ УКРАЇНА: ЄДНАЮЧИ СВІТ)

Україна – держава з унікальною природою, людьми, традиціями та культурою. І, попри зовнішню агресію, впевнено йде шляхом інноваційного розвитку. Наше завдання – показати унікальність і самобутність українського народу та культури крізь призму сучасних технологій. Тому основний акцент зроблено на інноваціях, які роблять побут екологічним, енергоємним та раціональним.

Сьогодні ми є свідками постійних змін в економічних процесах глобалізованого та турбулентного світового порядку. Єдиною стабільністю сьогодення є зміни, тому мобільність, раціоналізм та інноваційність мислення, що поєднується під словом “СМАРТ”, і є основною ідеєю життя заради сталого розвитку суспільства. Смарт ідеологія з’єднує всі аспекти сучасного життя людей по всьому світу. Це поєднується із головною темою Експо-2020, в основу якої покладена ідея, що сьогоднішні проблеми є надто складними, для того щоб бути вирішеними ізольовано, пошук рішень глобальних проблем вимагає від суспільства готовності діяти, незважаючи на географію, інституційні кордони, промислові кластери, культури й дисципліни.

В процесі підготовки та розкриття основної теми українського павільйону «Smart Ukraine: життя, мислення, почуття» відбувся процес глибокого переосмислення та формування ключового месседжа українського павільйону до всього людства - «In dialogue with…».

Магістральною темою, що червоною ниткою проходить крізь усі частини українського павільйону, є гучна заява «in dialogue with…», що стає своєрідним маніфестом, який демонструє прагнення держави налагоджувати зв’язки та виходити на найвищий рівень комунікації. Задум українського павільйону є амбітним, адже він має стати не просто виставкою досягнень чи актом культурної дипломатії, а потужною моделлю рефлексії нашого суспільства. Суспільства, в якому можлива довга змістовна розмова та спільний досвід. Країни, в якій цінуються та підтримуються довіра, повага та осмисленість. Україна, де є місце мріям і боротьбі за них. Ніщо не можна зробити наодинці - саме цю ідею використано у концепції павільйону, доповнивши нею основну концепцію «сonnecting dots».

Екстер’єр павільйону України. Оазис та технологічний арт

Перед входом в павільйон гості мають можливість відвідати унікальну локацію під назвою «SMART OASIS LOUNGE» - це міський лаунж, де люди можуть відпочити в оточенні приємної зелені, випити води в тіні, що генерується з повітря, та зарядити свій девайс.

Smart Oasis Lounge. Інноваційне, енергонезалежне рішення для міст нового покоління, засноване на стійкій технології, що складається з повністю автономних фонтанів води, які виробляють 55 літрів питної води на день з нульовими відходами та нульовим слідом вуглецю.

Структура експонату:

1. Два питні фонтани (вода утворюється та мінералізується в місці розташування фонтанів);

2. Місця для сидіння в тіні даху SMART OASIS з можливістю заряджати девайс;

3. Два дахи, на кожному з яких розміщені сонячні панелі;

4. Міське декоративне озеленення, вода для зрошення генерується на місці.

Пропускна можливість експонату - близько 10 чоловік на хвилину. Лаунж має дизайн відкритого типу, не має входу та виходу, не обмежує відвідувачів свободою пересування.

 

Внутрішнє наповнення павільйону України

Рівень 1. In dialogue with EARTH

Експозиція «Пшеничне поле». Потрапивши всередину павільйону, гості з першого кроку пізнають Україну на чуттєвому рівні. Перед ними відкриваються простори пшеничного поля, де можна вдихнути свіжого повітря та відкрити для себе природній запах українських ланів. Експозиція «Поле» складається зі справжньої пшениці та її інноваційних форм (арт-об’єкт «нано-пшениця»). Дизайн відкритого типу не обмежує відвідувачів свободою пересування. Кожний гість має унікальну можливість пройти вздовж «пшеничного поля», послухати спів пташок та побачити, як природа поєднується з досягненнями майбутнього, водночас існуючи в гармонії з технічним прогресом.

 

Трансформація форми та змісту. Поступово аналогова пшениця змінюється на пшеницю формату «нано» (декоративно-інноваційна), як символ того, що Україна крокує у майбутнє, видозмінюється відповідно потребам часу та розвивається. 3D-моделювання трьох видів пшениці: традиційна, «нано», цифрова.

Оздоблення стін. Фактура стін павільйону складається з декоративних трубчатих елементів, що візуально нагадують основу стебла пшениці. У вечірній час кожний зріз символічного стебла випромінює золоте сяйво.

Арт-куб «Мислення». Інсталяція «Мислення» складається з арт-об’єкту «Куб», що має різнофактурну поверхню. Вона символізує «смарт-мислення» України - країни з великим креативним та інтелектуальним потенціалом. Протягом всього дня інсталяція концептуально видозмінюється за рахунок різноманітного відео-контенту.

АРТ-куб -  незвичайний об’єкт біотехнологічної природи. Це резервуар кубічної форми, наповнений енергією і силою минулого, сьогодення та майбутнього. Це не просто фізичний образ, в ньому відображається синергія часів, знань і досвіду, досягнень і прагнень, таланту і можливостей України, тому з точки зору своєї сутності він не має кордонів і меж. Енергія, прихована в кубі, наповнила українську землю родючістю, надихнула людей на великі звершення. Ця енергія є в усьому, що робить людина. Це талант, що закодовано в ДНК українського народу, це любов, яка живе в природі, в кожній рослині, це енергія думки і прогресу, яка живить наш розум. Енергія в кубі складається з двох частин: ЗОЛОТА - вона у всьому живому (ДНК, зерно, людина, дари природи, земля) і БЛАКИТНА (енергія думки, дії, руху, прогресу). Асоціація з жовто-блакитним прапором України та її символікою. Куб дозволить кожному відвідувачу пізнати МИСЛЕННЯ українського народу.

 

Рівень 1 . In dialogue with TECHNOLOGY

Мультимедійна галерея «Смарт-життя». Гості візуально занурюються в «смарт-життя» України. Їх оточує простір медіа-галереї, де ключову роль відіграє відео-проекція. Медіа-галерея - це виставковий зал, стіни в якому - це суцільний мультимедійний екран. Потужний сервер пов'язує динамічне зображення зі звуком, за якісну передачу кольору відповідають проектори. Зображення детальне, яскраве і тривимірне, завдяки ультра-фокусним об'єктивам на стіни не падає тінь глядачів. Поєднання сучасного виставкового простору і візуального задоволення, яке дає можливість проводити інноваційні та захоплюючі презентації для всіх учасників виставки.  Наша мета - бути цікавими і дивувати відвідувачів.

Відкривати кожний блок програми мультимедійної галереї буде унікальне проекційно-кінетичне шоу. Головною технологічною особливістю шоу є спеціально розроблена система управління рухом світлових трикутників. Окремими групами і в загальній масі вони не тільки є основним акцентом шоу, але і відіграють роль динамічної поверхні для проекції. В процесі шоу окремі елементи з масиву трикутників незалежно рухаються в просторі, утворюючи нові форми - полігональні об'ємні фігури для меппінга, підкреслені світлодіодами. При створенні відеоконтенту враховуються перспектива і кут огляду, завдяки чому всі задіяні поверхні - кінетичні масиви та стіни навколо - складаються у глядача в ефектну цілісну картину.

Рівень 2 . In dialogue with CULTURE

Культурний код. На другому рівні павільйону гості потрапляють в атмосферу культурної спадщини України. Зона з витинанками спроектована як відкритий простір, наповнений мереживом тіней - силуетів від виробів декоративного мистецтва. Культурний код відображає діалоги, що крізь століття об'єднують Україну і українців зі світом. Тут представлені найяскравіші сюжети, особистості, культурні, мистецькі та архітектурні надбання.

На діалозі збудована й експозиція. Адже культура - це не лише матеріальні цінності, а й духовні, моральні, етичні. Ми маємо показати не просто історичне надбання, а й приклади взаємодії України з природою, з релігією, один з одним, з іншими народами. Експозиція побудувана у формі молекули ДНК, та кожен окремий фрагмент - це жанрова витинанка. Сюжети побудовані на тому самому діалозі, що дають можливість не тільки зануритися у фольклорну естетику, а й дослідити зв’язки - діалоги, що притаманні культурно-етичному егрегору нашої країни.

Концепція проекту базується на основних монументальних постулатах, які ми виявили в процесі переосмислення культурного коду: багатовалентність української культури, трансформація, діалог.

Рівень 3. In dialogue with CAPABILITY

Інноваційні продукти. Український павільйон стане майданчиком для демонстрації можливостей смарт-підходу у житті: зменшення шкоди для природи, раціональне використання ресурсів та територій, створення стійких і простих продуктів. Усі експозиції об’єднані навколо ідеї можливості сталого розвитку «нового інноваційного та мобільного суспільства», що існує в гармонії з природою. Виставка та заходи в Українському павільйоні будуть поділені на чотири підтеми: смарт-життя, смарт-здоров’я, смарт-мислення, смарт-почуття.

Виставкові стенди учасників будуть оформлені в єдиній стилістиці, яка гармонійно доповнить внутрішній інтер’єр кожного рівня павільйону. Для учасників виставки буде розроблено виставковий мануал - стилістичний та нормативний документ з технічними та візуальними вимогами до стендів, персоналу та описом функціонування стендів в рамках виставки на території українського павільйону. Участь потенційного учасника буде підтверджена тільки при умові дотримання усіх пунктів виставкового мануалу.

Рівень 4. In dialogue with ART

Набуваючи якості логічної фінальної тези всього виставкового наративу українського павільйону «ЕКСПО-2020», експозиція сучасного українського мистецтва стає концентрованим виразом наших мрій, натхненним поглядом у майбутнє. Через світосприйняття митців, які часто є провісниками або репортерами суспільних перероджень, ми прагнемо розгледіти, що відбувається із нами сьогодні і що очікує на Україну. Ми намагаємось визначитися, на що спрямовані наші сподівання.

Назва арт-проекту «Еліпсис» – це умовні три крапки, виважене рішення доповнити основну тему потужними та невисловлюваними сенсами, які вказують на подальший перебіг подій. Це навмисна пауза, яка окреслює та забарвлює минулий досвід, а також слугує затишшям перед величними звершеннями.

Концепція арт-проекту «Еліпсис».

До якого світу ми повернемося після лих і руйнувань, завданих пандемією COVID-19? Наскільки ми змінимося після кризи та до чого призведуть соціокультурні та психологічні трансформації? Задум Українського павільйону є амбітним, адже він має стати не просто виставкою досягнень чи актом культурної дипломатії, а потужною моделлю рефлексії нашого суспільства. Суспільства, в якому можлива довга змістовна розмова та спільний досвід. Країни, в якій цінуються та підтримуються довіра, повага та осмисленість. Україна, де є місце мріям і боротьбі за них.

Обрані для експозиції твори українських митців за своїми сенсами суголосні такій концепції, адже кожен з них у свій спосіб розкриває очікування від предметів, які нас оточують, і модифікації чогось рідного та близького. Так серед робіт представлені як традиційні за формою пейзаж та портрет, проте із сучасним змістовим наповненням, так і нові медіа. Взаємне розташування цих різних мистецьких форм генеруватиме особливу енергетичну напругу у виставковому просторі. Надто цій меті слугуватимуть розкреслені за трипільською подобою контури на підлозі, які, спираючись на візуальний патерн цієї прадавньої цивілізації, буквально стануть історичним підґрунтям для експозиції. Як стилістична фігура, еліпсис надає текстові динамічності, граційної виразності, посилює його експресивність. Так само і експозиція робіт сучасних українських митців примножує ефект репрезентації України для світової спільноти. Адже культура та мистецтво є головним показниками, що можуть явити всьому світові, наскільки креативною, самобутньою та цілісною є країна.

Що ж чекає на Україну далі? По-перше, все буде добре. Єдина стабільна річ на нашій планеті — зміни. До змін важко адаптуватись. Вони потребують значних ресурсів, а також рішучості. Ніхто не любить змін. Але що чекає на тих, хто не хоче мінятися? Вторинність, інерція, діяльність заради діяльності. Ми ж прагнемо натхнення та пишаємося нашим мистецтвом. А відтак сміливо наповнюємо ЕКСПО своїми ідеями та мріями.

Куратор проекту «Еліпсис»: Анна Аветова.

Фінальна теза. Четвертий рівень виставки облаштований як місце для зустрічей між людиною та сучасним мистецтвом, яке гармонійно взаємодіє з технологіями майбутнього. VIP-лаунж четвертого рівня стане ідеальним місцем для спілкування, відпочинку та знайомства з мистецтвом. Цьому буде сприяти приємна атмосфера та ненав’язлива музика. Ми прагнемо натхнення та пишаємося нашим мистецтвом. А відтак сміливо наповнюємо «ЕКСПО» своїми ідеями та мріями.

 

Хід будівництва павільйону

Підсумки – 2020:  Український павільйон на Expo 2020 Dubai зведено! (відео ходу будівництва)

Залишилось ще багато роботи, проте ми натхненно та впевнено рухаємося вперед, аби вже у жовтні 2021 року зустрічати в нашому павільйоні гостей з усього світу. Слідкуймо разом за участю України у наймасштабнішій Всесвітній виставці всіх часів!

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json