Меню

Загальна інформація та графік на 2022

Про Комітет

Комітет СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами, є постійним форумом, який використовується Членами СОТ для обговорення регламентів і стандартів, які можуть створювати  перешкоди  для виробників і експортерів у торгівлі відповідними товарами.

Головне завдання Комітету - це здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ про технічні бар'єри у торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері технічного регулювання торгівлі.

Напрями роботи Комітету

Особлива увага під час засідань Комітету приділяється розгляду специфічних торговельних занепокоєнь. Члени СОТ використовують механізм внесення торговельних запитів на розгляд Комітету у випадках, коли не вдається врегулювати питання шляхом двосторонніх консультацій.

Комітет також уповноважений готувати щорічні і трирічні огляди Угоди з ТБТ.

Засідання Комітету зазвичай відбуваються тричі на рік у м. Женева (Швейцарія), із можливістю як безпосередньої участі, так і у віртуальному форматі.

Перед засіданнями, як правило, проводяться семінари або тематичні сесії. Засідання відкриті для всіх членів СОТ та урядів спостерігачів. Міжнародні та регіональні організації зі стандартизації постійно приймають участь у засіданнях Комітету у якості спостерігачів.

Графік проведення засідань Комітету у 2022 році 

8 березня – тематична сесія з питань процедур оцінки відповідності

9 – 11 березняофіційне засідання

14 червня – тематичні сесії з питань прозорості та регуляторного співробітництва між членами

15 – 17 червня – офіційне засідання

15 листопада – тематичні сесії з питань  належної регуляторної практики та стандартів

16 – 18 листопада – офіційне засідання

Більш детально з інформацією щодо заходів технічного  регулювання в рамках СОТ можна ознайомитись  на сайті організації.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json