Календар подій

23
Листопада
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
2 3 4 5 6 7 8
30 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Участь у засіданнях Комітету СОТ з ТБТ

Про Комітет

Комітет СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами, є постійним форумом, який використовується Членами СОТ для обговорення регламентів і стандартів, які можуть створювати  перешкоди  для виробників і експортерів у торгівлі відповідними товарами.

Головне завдання Комітету - це здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ про технічні бар'єри у торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері технічного регулювання торгівлі.

Напрями роботи Комітету

Особлива увага під час засідань Комітету приділяється розгляду специфічних торговельних занепокоєнь. Члени СОТ використовують механізм внесення торговельних запитів на розгляд Комітету у випадках, коли не вдається врегулювати питання шляхом двосторонніх консультацій.

Комітет також уповноважений готувати щорічні і трирічні огляди Угоди з ТБТ.

Засідання Комітету ТБТ, зазвичай, відбуваються тричі на рік у м. Женева (Швейцарія).

Перед засіданнями, як правило, проводяться семінари або тематичні сесії. Засідання відкриті для всіх членів СОТ та урядів спостерігачів. Міжнародні та регіональні організації зі стандартизації постійно приймають участь у засіданнях Комітету у якості спостерігачів.

Графік проведення засідань Комітету у 2020 році 

  • 26-27 лютого – офіційне засідання
  • 13-14 травня – офіційне засідання, проведено у форматі письмових процедур, сфокусоване виключно на обміні заявами щодо специфічних торговельних занепокоєнь з використанням системи eAgenda (документ JOB / TBT / 365)
  • 28-19 жовтня – офіційне засідання

Інформація про участь України в роботі Комітету з питань ТБТ доступна за посиланням – режим доступу.       

Більш детально з інформацією щодо заходів технічного  регулювання в рамках СОТ можна ознайомитись  на сайті організації.


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json