Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Мінекономіки запрошує до участі у процесі підготовки запитань щодо торговельної політики Грузії, ОАЕ, Швейцарії, США та інших членів СОТ
07.12.2021 | 14:15 | Департамент багатосторонніх та двосторонніх торговельних угод.

Інформуємо, що згідно з розкладом у 2022 році у Світовій організації торгівлі будуть проходити огляди торговельних політик Грузії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Швейцарської Конфедерації, Сполучених Штатів Америки, Нової Зеландії, Республіки Молдови, Південно-Африканської Республіки, Федеративної Республіки Бразилія, Республіки Казахстан тощо.

Регулярне проведення таких оглядів сприяє підвищенню прозорості та передбачуваності торговельних політик членів СОТ і є корисним інструментом для пошуку та отримання інформації про умови міжнародної торгівлі, економічний, торговельний та інвестиційний режими членів СОТ, а також можливістю порушувати запитання, які становлять торговельний інтерес для країн.

У відповідності до встановленої процедури на засіданнях Органу СОТ з питань огляду торговельної політики обговорюються два основні документи – звіти, підготовлені Секретаріатом СОТ та урядами членів СОТ, які проходять огляд. Такі звіти містять ґрунтовну інформацію про різні аспекти торговельної політики членів СОТ, включаючи особливості нормативно-правового регулювання, умови експорту та імпорту товарів і послуг, статистичні показники тощо. Після розповсюдження зазначених звітів інші члени СОТ, у тому числі і Україна, можуть направляти письмові запитання та отримувати відповіді на них безпосередньо від країни, що проходить цю процедуру. Запитання та відповіді також обговорюються під час засідання, а після його завершення через деякий час публікуються на офіційному сайті СОТ. Звіти стають доступними для громадськості вже на другий день засідання (можна завантажити за посиланням).

З метою підготовки до оглядів торговельних політик членів СОТ Мінекономіки розроблено анкети-опитувальники, заповнивши які підприємства, установи, організації та інші зацікавлені особи можуть також долучитися до цього процесу та сформулювати запитання. Заповнені анкети-опитувальники будуть опрацьовані Мінекономіки та враховані у процесі підготовки консолідованого формату запитань, що направлятимуться до Секретаріату СОТ в офіційному порядку від України.

За наступними посиланнями доступні анкети-опитувальники, розроблені до оглядів торговельної політики:

  • Грузії (огляд заплановано на 12 та 14 січня 2022 року) – https://bit.ly/3os3DBp;
  • Об’єднаних Арабських Еміратів (огляд заплановано на 22 та 24 березня 2022 року) – https://bit.ly/3rIWBtU;
  • Швейцарської Конфедерації (огляд заплановано на 18 та 20 травня 2022 року) – https://bit.ly/3EFwsja;
  • Сполучених Штатів Америки (огляд заплановано на 21 та 23 червня 2022 року) – https://bit.ly/3GlkrQK.

У разі зацікавленості, запитання, на які було б доцільно отримати відповіді членів СОТ під час проведення оглядів їх торговельних політик, пропонуємо завчасно направляти до Мінекономіки шляхом заповнення згаданих анкет-опитувальників або на електронну адресу [email protected].

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2