Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Про Міністерство / Структура Міністерства
Заступник міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

 

Соболев Олексій Дмитрович

+38 (044) 200-47-45

[email protected]

Народився у 1983 році.

Освіта:

Вищу освіту здобув у Київському національному економічному університеті, отримав ступінь магістра фінансів. Також має сертифікат фінансового аналітика від CFA Institute (США). 

Трудова діяльність:

Має значний досвід роботи у інвестиційному та фінансовому секторі. Працював керуючим активами у Dragon Asset Management.

У 2015-2016 роках на посаді радника Міністра інфраструктури України координував проекти з підвищення прозорості діяльності, відкритих даних та покращення корпоративного управління державними підприємствами. 

У 2016-2018 роках керував  проектом Prozorro.Sale в Transparency International Ukraine, здійснював координацію розробки ІТ рішень для прозорого продажу державних активів.

З 2018 року очолював ДП “Прозорро.Продажі”.

Є президентом спільноти фінансових аналітиків CFA Society Ukraine, головою Консультативно наглядової групи CoST Ukraine.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 61-р призначений на посаду заступника Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Координує розроблення пропозицій та реалізацію прийнятих рішень щодо:

- формування та реалізації державної політики у сфері управління об’єктами державної власності, реалізації майна (майнових прав, інших активів) або прав на нього на конкурентних засадах у формі аукціонів, у тому числі електронних аукціонів, та здійснення контролю за її реалізацією;

- формування та реалізації державної політики у сфері розвитку підприємництва, державного ринкового нагляду;

- проведення аналізу стану та тенденцій економічного і соціального розвитку України, секторів та галузей економіки, розроблення пропозиції щодо основних напрямів розвитку та реформування економіки, досягнення цілей сталого розвитку, забезпечення підготовки відповідних планів і програм, здійснення державного прогнозування економічного і соціального розвитку України;

- реалізації політики цифрового розвитку у сферах відповідальності Мінекономіки;

- реалізації державної санкційної політики.

Забезпечує взаємодію з Верховною Радою України та її органами, забезпечує координацію законопроектної роботи Мінекономіки.

Координує реалізацію двосторонніх угод про співробітництво у сфері безпеки.

Забезпечує функціональне спрямування, координацію та контроль роботи:

- департаменту політики власності;

- департаменту регуляторної політики та підприємництва;

- департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування;

- департаменту санкційної політики;

- сектору організаційно-аналітичного забезпечення роботи заступника Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.  

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2