Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Діяльність України у Світовій організації торгівлі / Участь України в роботі регулярних органів СОТ / Участь у засіданнях Комітету з СФЗ / Засідання
Інформація щодо участі в роботі засідання Комітету СОТ з питань застосування санітарних та фітосанітарних заходів (25-26 березня 2021 року)
12.04.2021 | 15:41 | Департамент багатосторонніх та двосторонніх торговельних угод.

25-26 березня 2021 року у віртуальному форматі відбулось офіційне засідання Комітету з питань санітарних та фітосанітарних заходів (далі – Комітет).

На засіданні було розглянуто 46 торговельних занепокоєнь, з яких 11 обговорювались уперше. Обговорення стосувалось обмеження імпорту та застосування процедур ухвалення для імпорту продукції тваринного та рослинного походження, заходів щодо застосування пестицидів та встановлення максимально допустимих рівнів їх залишків у харчовій продукції, заходів, пов’язаних з COVID-19, що впливають на торгівлю, вимог щодо сертифікації генетично модифікованої продукції, а також адміністративних затримок у здійснені процедур, що вимагають відповідних дозволів.

Українською стороною було повторно порушене торговельне занепокоєння до Китайського Тайбею стосовно відсутності прогресу у здійсненні оцінки фітосанітарного ризику, що передує імпорту свіжих овочів та фруктів.

Під час обговорення членами СОТ проєкту Декларації з питань СФЗ до 12-ї Конференції міністрів СОТ було зазначено на важливості посилення ролі Комітету для розвитку світового сільського господарства та нових можливостей стимулювання міжнародної торгівлі продуктами харчування, тваринами та рослинами. Також було відмічено необхідність включення до Декларації чітких посилань на поточні та майбутні екологічні, кліматичні та етичні виклики торгівлі продуктами харчування, такі як захист біорізноманіття та екосистем планети, глобальна трансформація до стійких продовольчих систем, добробут тварин та створення найкращих практик управління ризиками, які відповідатимуть законним очікуванням споживачів.

За результатами проведення засідання Робочої групи з процедур ухвалення окремими її членами було зазначено, що досягнення спільного розуміння стосовно “процедур ухвалення” або визначення подальших напрямів роботи стане важливим першим кроком на шляху до зближення позицій членів Робочої групи під час подальших обговорень.

Довідково: діяльність Робочої групи з процедур ухвалення спрямована на посилення впровадження зазначених процедур з метою сприяння міжнародній торгівлі та забезпечення належного рівня санітарного та фітосанітарного захисту країни-імпортера Наразі членами Групи є 24 країни, у тому числі й Україна.

Під час проведення тематичної сесії з питання африканської чуми свиней було наголошено, що проведення наукових досліджень, здійснення заходів щодо регіоналізації, відповідність міжнародним стандартам, поінформованість громадськості, міжнародне співробітництво та доступність прозорої інформації для торгових партнерів мають надзвичайно важливе значення для здійснення безпечної торгівлі живими тваринами, свининою та продукцією з неї.

Тематична сесія з питань оцінки ризиків, управління ризиками та інформування про ризики відбудеться у рамках наступного засідання Комітету, проведення якого заплановане 15-16 липня 2021 року.

Комітет СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про застосування санітарних та фітосанітарних заходів, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов’язаних із виконанням зобов’язань у СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2