Меню

Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з доступу до ринку (26 квітня 2018 року)

26 квітня 2018 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось чергове офіційне засідання Комітету СОТ з доступу до ринку.

Розгляд питань відбувався згідно з визначеним порядком денним і передбачав огляд інформації щодо запровадження змін до тарифних розкладів членів СОТ у зв‘язку з їх приведенням до гармонізованих систем кодифікації та опису товарів  1996, 2002, 2007, 2012 та 2017 рр., представлення членами СОТ статистичних даних для включення  до Інтегрованої бази даних СОТ (IDB); огляд нотифікацій членів СОТ щодо кількісних обмежень; огляд статусу переговорного процесу з модифікації тарифних розкладів; огляд заходів членів СОТ щодо запроваджених обмежень на окремі товари.

У рамках огляду інформації про запровадження змін до тарифних розкладів членів СОТ представниками Секретаріату було зазначено про розповсюдження відповідного Розкладу України в ГС 2012  для коментування  членами СОТ.

При розгляді питання стосовно нотифікацій членів СОТ щодо кількісних обмежень і , зокрема, обговоренні нотифікацій Російської Федерації  щодо заборони експорту напівперероблених шкір, українська сторона, посилаючись на запит, зроблений  на засіданні від 22 вересня 2017 року, підтримала заяви ЄС та Швейцарії про необхідність надання додаткових пояснень стосовно запроваджених обмежень. Також було відзначено надання Казахстаном відповідей на запитання України (представлені на попередньому засіданні Комітету) щодо заборони експорту деревини, переробленого паперу, картону тощо.

При обговоренні звіту секретаріату Комітету про статус переговорного процесу з модифікації тарифних розкладів згідно з процедурою ст.XXVIII ГАТТ 1994 українська сторона запропонувала доповнити додаток до аналітичного звіту, розповсюдженого документом G/MA/W/123/Rev.3, списком членів, які вступили в переговори з узгодження компенсаційних заходів відповідно до процедури ст.XXVIII ГАТТ 1994, та членів, заявки яких було відхилено.

Члени також обговорили заходи Анголи, Китаю, Індії, Оману та Саудівської Аравії щодо запроваджених обмежень на низку товарних позицій та підкреслили необхідність дослідження їх відповідності зобов‘язанням члена СОТ. Українська сторона підтримала занепокоєння Австралії щодо кількісних обмежень, запроваджених Індією на імпорт окремих видів с/г товарів. 

Секретаріат Комітету інформував членів СОТ про розповсюдження оновленого документу «Практичне керівництво щодо нотифікацій про кількісні обмеження» (Practical Guide on QR Notifications, JOB/MA/101/Rev.1), підготовленого з метою підвищення транспарентності представлення нотифікацій членів і систематизації відповідної інформації.

Члени погодили пропозицію проведення наступного засідання Комітету  у жовтні 2018 р.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json