Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Про Міністерство
Щодо критики на адресу МОНМС та Міністерство економічного розвитку та торгівлі стосовно формування державного замовлення у вузах України
05.09.2012 | 15:23 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Розроблений Міністерством економічного розвитку та торгівлі законопроект дозволить збалансувати потреби ринку праці у фахівцях

Мінекономрозвитку з метою вироблення нових підходів до встановлення механізму формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців для усіх сфер економіки відповідно до поточних і перспективних потреб ринку праці розроблено проект Закону України “Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів” (реєстр. № 10720).

Підготовка законопроекту здійснювалася робочою групою з питань удосконалення механізму формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта) для державних потреб з урахуванням ринку праці, утвореною наказом Мінекономрозвитку від 21.09.2011 № 60, до складу якої входили представники центральних та інших органів виконавчої влади, наукових установ, сторін соціального діалогу, а також експерти міжнародних організацій - Представництва Європейської комісії та Світового банку в Україні.

Слід зазначити, що за час діяльності згаданої робочої групи на її засіданнях розглядалися різні редакції законопроекту, які, зокрема містили положення, що визначали порядок, критерії формування та розміщення державного замовлення для усіх сфер економіки відповідно до поточних і перспективних потреб ринку праці з урахуванням середньострокового прогнозу, процедуру проведення конкурсу з розміщення державного замовлення, тощо . Ураховуючи те, що зазначені положення не були предметом регулювання закону, члени робочої групи запропонували визначати зазначені положення у підзаконних нормативно-правових актах, що у свою чергу, дозволило б оперативно здійснювати корегування механізму формування та розміщення державного замовлення, виходячи з набутого досвіду.

В основу базових принципів законопроекту покладено формування державного замовлення з урахуванням середньострокового прогнозу потреби у фахівцях на ринку праці, який складатиметься на наступний за плановим рік та наступні два бюджетні періоди за участю сторін соціального діалогу. При цьому, Мінекономрозвитку передбачається, що орієнтовна середня вартість підготовки одного кваліфікованого робітника, фахівця, аспіранта, докторанта повинна розраховуватись на основі єдиного стандарту вартості навчання однієї особи для кожної спеціальності (групи спеціальностей). Розміщення державного замовлення здійснюватиметься державними замовниками на конкурсних засадах.

Тобто, в першу чергу державне замовлення спрямовуватиметься у ВНЗ, які забезпечуватимуть більш якісну підготовку фахівців. Крім того, впровадження конкурсних засад створить конкурентне середовище серед ВНЗ, що, у свою чергу, дозволить їх випускникам бути конкурентоспроможними на ринку праці та сприятиме їх професійній реалізації.

Отже, в основу законопроекту закладено такі базові принципи як формування державного замовлення на основі середньострокового прогнозу, методичного визначення орієнтовної середньої вартості підготовки одного кваліфікованого робітника, фахівця, аспіранта, докторанта, розподілу державного замовлення серед ВНЗ на конкурсних засадах.

Таким чином, реалізація проекту Закону дозволить збалансувати потреби ринку праці у фахівцях, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрах, підвищенні кваліфікації та перепідготовки кадрів з обсягами їх підготовки.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2