Головна / Про Міністерство
Меню

Перспективи залучення допомоги ЄС до 2020 року

В рамках перспективи співпраці з ЄС на період 2015-2020 роки основним інструментом, у рамках якого надаватиметься допомога ЄС, буде Європейський інструмент сусідства (із бюджетом для всіх 16 країн сусідства (Алжир, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Єгипет, Грузія, Ізраїль, Йорданія, Ліван,  Лівія, Республіка Молдова, Марокко,  Окупована Палестинська територія, Сирія, Туніс та Україна)  в обсязі 15,4 млрд. євро) відповідно до Регламенту (ЄС) № 232/2014 Європейського Парламенту і Ради від 11 березня 2014 року про загальні положення Європейського інструменту сусідства (Regulation (EU) No 232/2014 of the European Parliament and of the Council of 11 March 2014 establishing a European Neighbourhood Instrument).

За рахунок коштів допомоги ЄС на 2015 рік планується започаткувати програму на підтримку малого та середнього підприємництва в Україні. 

Європейська Комісія планує відновити програмний підхід до визначення пріоритетів надання допомоги ЄС на  2016-2017 роки.

Допомога ЄС планується на підтримку політичної та економічної інтеграції України до ЄС орієнтовно за такими трьома пріоритетними напрямами:

1) Реформування системи юстиції та державне управління;

2) Розвиток торгівлі та приватного сектора;

3) Енергетика (енергоефективність).

Щодо залучення допомоги в рамках програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020 рр.

В 2013 році розпочалася підготовка програм прикордонного співробітництва в рамках Європейського інструменту сусідства на 2014–2020 роки (Регламент Комісії (ЄС) № 897/2014 від 18 серпня 2014 року, в якому викладено правила реалізації програм прикордонного співробітництва, що фінансуються згідно з Регламентом (ЄС) № 232/2014 Європейського Парламенту і Ради від 11 березня 2014 року про загальні положення Європейського інструменту сусідства). Україна буде приймати участь у 4 спільних операційних програмах прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014–2020 роки, а саме “Польща – Україна – Білорусь”, Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна”, “ Румунія – Україна” та “Басейн Чорного моря” (далі – ППС ЄІС). ППС ЄІС будуть поширюватися на 14 областей України, представники яких спільно з представниками країн-учасниць приймають  активну участь у підготовці спільних операційних документів ППС ЄІС.

Щодо залучення допомоги в рамках  інших інструментів ЄС

У рамках імплементації Інструменту співробітництва з ядерної безпеки Україна традиційно залишатиметься ключовим партнером. На нашу державу також поширюватиметься дія інших тематичних інструментів, зокрема, Європейського інструменту для підтримки демократії та прав людини, а також ряд заходів Інструменту партнерства, передусім “міграційної” тематики.

 Щодо залучення допомоги ЄС для реалізації положень Стратегії ЄС для Дунайського регіону

Дунайська стратегія, затверджена Радою ЄС 24 червня 2011 року, спрямована на забезпечення інфраструктурного, екологічного, соціально-економічного та інституційного розвитку регіону. 

З метою часткового фінансування Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону на сьогодні розробляється нова Дунайська транснаціональна програма 2014-2020 рр. Крім того, пріоритети Стратегії планується реалізувати за рахунок відповідних програм прикордонного співробітництва, а також залучення ресурсів МФО.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json