Меню

Концептуальне бачення діяльності Ради з міжнародної торгівлі у 2021 році

Рада з міжнародної торгівлі (далі - Рада) утворена постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 № 455 як тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України. Покликанням Ради є сприяння координації дій центральних і місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, установ та організацій різної форми власності у сфері розвитку міжнародної торгівлі України, підтримки зростання експорту та спрощення процедур міжнародної торгівлі.

На сьогодні, одним із основних завдань та пріоритетів Ради є формування державної зовнішньоекономічної політики та розвитку міжнародної торгівлі України, підготовка пропозицій та рекомендацій щодо можливих шляхів вирішення нагальних та актуальних питань з розвитку зовнішньої торгівлі України, укріплення взаємодії держави та бізнесу, впровадження нових механізмів стимулювання експорту, з огляду на внутрішні проблеми та світові виклики.

Поряд з цим, наразі відбувається перезапуск та переформатування діяльності Ради. На запити українського бізнесу та експертів відбуваються процедурні заходи для запровадження постійно діючих робочих груп Ради. Це свого роду будуть фокус-групи за участі органів влади, бізнес-асоціацій та експертів, які комплексно напрацьовуватимуть пропозиції та практичні рекомендації щодо методів та шляхів можливого вирішення проблемних питань, з яким сьогодні стикається український бізнес. У 2021 році планується запровадження діяльності таких груп:

Дієву форму роботи робочих груп забезпечують члени робочих груп до складу яких входять та увійдуть представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, бізнес асоціацій, громадських спілок, об’єднань підприємств та українських суб’єктів господарювання.

Основними завданнями Робочої групи з просування експорту будуть розроблення рекомендацій щодо створення державної підтримки з просування експорту та пріоритетів її роботи; формування унікального позиціонування країни для промоції на зовнішніх ринках; напрацювання щодо удосконалення законодавчої та нормативної бази з актуальних питань ведення експортної діяльності в Україні, а також інструментів щодо надання підтримки представлення національних стендів України в рамках спеціалізованих закордонних міжнародних виставково-ярмаркових заходах.

Основними завданнями Робочої групи з формування стратегій розвитку міжнародної торгівлі та аналізу їх реалізації будуть аналіз моніторингу виконання Експортної стратегії України на 2017 – 2021 роки, аграрної експортної стратегії; обговорення з бізнесом та розроблення рекомендацій щодо оновлення Експортної стратегії України та аграрної експортної стратегії на наступні роки; напрацювання пропозицій щодо основних заходів з їх імплементації; обговорення проєктів та планів заходів секторальних експортних стратегій (інформаційно-телекомунікаційних технологій, машинобудування, технічне обслуговування та ремонт повітряних суден, харчова і переробна промисловість, креативні індустрії); обговорення проєктів та планів заходів крос-секторальних експортних стратегій (транспортування та спрощення умов торгівлі, торговельна інформація та просування експорту, вдосконалення навичок, інновації для експорту), розгляд і напрацювання рекомендацій щодо удосконалення законодавчої та нормативної бази з актуальних питань ведення експортної діяльності в Україні.

У контексті посилення діяльності Ради з міжнародної торгівлі в регіонах, відновлюється одна із ефективних опцій роботи Ради – проведення виїзних засідань Ради в регіони України. Це дієва платформа комунікацій між владою та бізнесом задля:

  • Підвищення рівня обізнаності підприємств та підприємців регіонів про кроки Уряду щодо стимулювання інновацій і посилення інноваційного потенціалу підприємств, підвищення конкурентоспроможності експортоорієнтованих підприємств, захист їх інтересів на зовнішніх та внутрішньому ринках, доступні послуги з розвитку підприємництва, підтримки торгівлі та експорту;
  • Визначення проблемних питань регіональних підприємств на ринках країн-партнерів та підготовка пропозицій щодо їх вирішення;
  • Сприяння регіональним об’єднанням суб’єктів господарювання в питаннях розвитку міжнародної торгівлі, встановлені та розвитку ділових зв’язків між підприємствами-експортерами та іноземними партнерами.

Першочерговими кроками є:

  • Проведення чергового засідання Ради (орієнтовно I квартал 2021 року);
  • Затвердження річного Плану діяльності Ради на 2021 рік на основі узагальнення пропозицій органів влади, асоціацій, установ та організацій.

Актуалізована інформація на постійній основі розповсюджується та оновлюється на офіційному сайті відомства в рубриці “ "Розвиток експорту".

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json