Головна » Діяльність » Співробітництво між Україною та Європейським Союзом » Вихід Великої Британії з Європейського Союзу (Brexit)

Календар подій

10
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Вихід Великої Британії з Європейського Союзу (Brexit)

Щодо виходу Сполученого Королівства зі складу Європейського Союзу

 • У березні 2017 року Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії повідомило про свій намір вийти з Європейського Союзу відповідно до статті 50 Договору про Європейський Союз. 24 січня 2020 року Європейський Союз та Сполучене Королівство підписали Угоду про вихід Великої Британії з ЄС.
 • Угода про вихід набула чинності 1 лютого 2020 року. Положеннями Угоди передбачено запровадження перехідного періоду, який триватиме до 31 грудня 2020 року. На час перехідного періоду Велика Британія залишатиметься учасником Митного союзу ЄС.
 • Для України це означає, що Велика Британія для усіх цілей розглядається як сторона Угоди про асоціацію між Україною та ЄС до завершення перехідного періоду.

Під час перехідного періоду Сполучене Королівство має право користуватися преференціями в рамках угод, укладених від імені ЄС, а також вести переговори щодо укладання нових торговельних угод з третіми країнами з метою збереження чинних преференцій. Поряд з цим, зміна торговельного режиму не є можливою.

 • Сполучене Королівство має час до 31 грудня 2020 року для укладання нових двосторонніх Угод зі своїми торговельними партнерами.
 • Перший раунд переговорів між Європейським Союзом та Сполученим Королівством щодо укладення Угоди про партнерство відбувся 2-5 березня 2020 року в м. Брюссель, Бельгія. Під час проведення раунду було обговорено наступні питання: торгівля товарами; торгівля послугами та залучення інвестицій; рівні умови для відкритої та чесної конкуренції; транспорт; енергетичне та ядерне співробітництво; рибальство; мобільність та координація соціального забезпечення; правоохоронна та судова співпраця у кримінальних справах; тематичне співробітництво; участь у програмах ЄС; горизонтальні домовленості та управління. 
 • У зв’язку з динамічним поширенням COVID-19 та заходами держав, які застосовуються для боротьби з наслідками коронавірусу, другий раунд переговорів, проведення якого було заплановано 18-20 березня 2020 року в м. Лондон, Велика Британія, не відбувся.
 • 15 квітня 2020 року було проведено конструктивну зустріч в режимі відеоконференції між головними переговірниками Європейського Союзу та Сполученого Королівства. За результатами зустрічі було домовлено, що наступні раунди переговорів стосовно майбутнього партнерства відбуватимуться в режимі відеоконференцій.
 • В період з 20 по 24 квітня 2020 року відбувся другий раунд переговорів між Європейським Союзом та Сполученим Королівством щодо укладення Угоди про партнерство в режимі відеоконференції. Протягом тижня сторонами було обговорено текст майбутньої Угоди та в деяких сферах відбулося узгодження на експертному рівні. Однак амбітна мета щодо прогресу паралельно у всіх сферах не була досягнута. Зокрема, сторона ЄС вбачає головну причину в тому, що британською стороною здійснюється певне гальмування переговорного процесу з метою укладання Угоди на кращих умовах для Сполученого Королівства.
 • Третій раунд переговорів між ЄС та Великою Британією відбувся в період з 11 по 15 травня 2020 року в режимі відеоконференції. Під час переговорів сторонами було узгоджено низку питань щодо торгівлі товарами, у сфері транспорту та участі Сполученого Королівства у майбутніх програмах Європейського Союзу. Також було започатковано діалог щодо рибальства. Однак, ЄС наголошує, що в інших важливих сферах не було досягнено жодного прогресу.
 • Четвертий раунд переговорів відбувся в період з 2 по 5 червня 2020 року в режимі відеоконференції. Згаданий раунд ознаменувався тим, що сторони знову не досягли жодного прогресу в укладенні Угоди. Водночас ЄС наголошує, що для того, щоб ратифікувати майбутню Угоду, до 31 жовтня 2020 року має бути парафований текст Угоди. Також ЄС висловлює сподівання, що до кінця літа – початку осені сторонам вдасться досягти певного компромісу та завершити переговорний процес.
 • 15 червня 2020 року відбулося засідання Високого рівня в режимі відеоконференції, під час якого були підведені підсумки переговорів між ЄС та Великою Британією щодо Угоди про партнерство. Основними результатами засідання стали:

і) підтвердження рішення Сполученого Королівства не вимагати продовження перехідного періоду;

іі) відзначення прогресу досягнутого в результаті конструктивних дискусій. Чотири раунди були завершені, сторони текстами обмінялися, незважаючи на проблеми, які були спричинені пандемією COVID-19;

ііі) розуміння, що необхідний новий імпульс для продовження переговорів. ЄС та Велика Британія підтримали плани, узгоджені головними переговірниками щодо активізації переговорів у липні та створення найбільш сприятливих умов для укладення та ратифікації угоди до кінця 2020 року;

іv) підтвердження наміру докласти зусиль для досягнення таких відносин, які б працювали в інтересах громадян Європейського Союзу та Сполученого Королівства. Сторони також підтвердили свою прихильність до повного та своєчасного виконання Угоди про вихід.

 • Наступний раунд переговорів заплановано на кінець червня – початок липня 2020 року.

Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json