Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Оголошення
Повідомлення про оприлюднення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України “Про скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець”
09.11.2021 | 12:23 | Директорат розвитку реального сектору економіки.

1. Повна назва документа та стислий виклад його змісту.

Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України “Про скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець” (далі – проект розпорядження).

Проєкт розпорядження розроблено з метою надання дозволу на скидання надлишків шахтних вод зі ставка-накопичувача у річку Інгулець у міжвегетаційний період 2021-2022 років та подальше здійснення заходів з промивання русла річки Інгулець.

Видобуток залізної руди в Кривбасі супроводжується великими обсягами відкачування підземних вод. Розміщення у хвостосховищах та використання у зворотних циклах на гірничозбагачувальних комбінатах близько 40,0 млн.м³/рік підземних вод (шахтні, кар’єрні), які відкачуються у регіоні (із яких 16-17 міл.м3 – високомінералізовані шахтні води), залишається неможливим. Інші вільні ємності, придатні для тимчасової акумуляції шахтних вод Кривбасу, відсутні.

Надлишки шахтних вод цілодобово протягом року спрямовуються в ставок-накопичувач у балці Свистунова.

В останні роки, через обмеження загального терміну скидання з 120 до 37-77 діб, позначилася стійка тенденція до поступового зменшення обсягів скидання надлишків шахтних вод, що в кінцевому результаті призводить до тривалого та вкрай небезпечного переповнення ставка-накопичувача.

Для поетапного зменшення обсягів скидання надлишків зворотних вод у річку Інгулець, поліпшення якості води у басейні зазначеної річки, Карачунівському водосховищі, водозаборі Інгулецької зрошувальної системи на період до 2025 року розроблено план управління шахтними водами Кривбасу.

Проектом розпорядження пропонується надати дозвіл на скидання надлишків шахтних вод зі ставка-накопичувача у річку Інгулець до 15 березня 2022 р. та подальше здійснення заходів з промивання русла річки Інгулець, а також надати доручення на розробку та затвердження регламенту екологічного оздоровлення з визначенням відповідальності за його виконання.

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування — Кабінет Міністрів України.

3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:

З проектом документа можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Міністерства економіки України  - www.me.gov.ua.

Громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження та пропозиції до проекту розпорядження.

Письмові пропозиції подаються: фізичними особами — із зазначенням ПІБ, місця проживання, із особистим підписом; юридичними особами — із зазначенням найменування та місця знаходження.

Анонімні зауваження та пропозиції не реєструються і не розглядаються.

Ознайомитись з матеріалами проекту розпорядження можна на офіційному веб-сайті Міністерства економіки України у розділі «Обговорення проектів документів».

Зауваження і пропозиції до проекту розпорядження подаються до директорату розвитку реального сектору економіки Міністерства економіки України Адреса: 01008, Україна, м. Київ, вулиця М. Грушевського, 12/2, E-mail [email protected]

Строк прийняття зауважень та пропозицій до проекту розпорядження від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань становить 30 днів з дня оприлюднення.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2