Меню

Мобільний додаток «Купуй Безпечне»

Мобільний додаток “Купуй Безпечне” є ідеєю Мінекономіки.  Він являє собою інструмент для отримання інформації про небезпечну нехарчову продукцію за допомогою смартфону. Це унікальний продукт, який об`єднує споживачів, бізнес та владу (органи контролю).

Це працює так: якщо споживач виявить небезпечний товар (наприклад, вибухнула праска), він може зайти до додатку, вибрати категорію продукції та своє місцезнаходження, завантажити фотографію товару та відправити повідомлення. Скарга про небезпечну продукцію надійде до відповідного органу, який зможе ініціювати перевірку та застосувати санкції до компанії, що виробляє чи розповсюджує такий товар. Таким чином кожен може спробувати себе в ролі інспектора та сприяти вилученню небезпечної продукції з ринку.

Досить корисним є інформація про небезпечну продукцію, яка вже виявлена на ринку України або ЄС. Потрібно просто зайти в розділ «Небезпечна продукція» та подивитися чи немає товару, який знаходиться у вас в руках, в даному списку. Також це важливо для бізнесу: ритейлери зможуть швидко дізнатися про продукцію з високим ступенем ризику та відмовитися від її придбання.

Ідея мобільного додатку є цінною для реалізації Угоди про асоціацію. Активна участь громадян в контролі за небезпечною продукцією допоможе зробити систему ринкового нагляду прозорою і прискорити утворення єдиного безпечного простору з ЄС.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json