Міністерство економіки України

Меню

11-та Конференція міністрів СОТ

Довідка щодо результатів одинадцятої Конференції міністрів СОТ (10-13 грудня 2017 року, м. Буенос-Айрес)

10 – 13 грудня 2017 року в м. Буенос-Айрес, Аргентинська Республіка, проходила одинадцята Конференція міністрів Світової організації торгівлі.

Конференція є найвищим керівним органом Світової організації торгівлі, засідання якої, відповідно до Угоди про заснування СОТ, відбуваються не рідше одного разу кожні два роки.

У заході брали участь представники 164 членів СОТ, а також урядів країн та міжнародних організацій, що мають статус спостерігача в СОТ, загальною чисельністю понад 4 000 осіб.

До складу української делегації, на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим, увійшли представники Адміністрації Президента України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Посольства України в Аргентинській Республіці.

Під час Конференції члени делегації брали участь в пленарних сесіях та робочих засіданнях, зокрема, щодо тексту декларації Міністрів та питань пов'язаних з сільським господарством, послугами та розвитком, електронною комерцією, субсидіями у галузі рибальства та інших.

За підсумками Конференції були прийняті такі документи:

1. Рішення щодо субсидій у галузі рибальства (документ WT/MIN(17)/64)

Члени вирішили на основі документів TN/RL/W/274/Rev.2, RD/TN/RL/29/Rev.3, продовжити переговори щодо субсидій у галузі рибальства, з метою прийняття на Конференції міністрів у 2019 році угоди про всебічні та ефективні дисципліни, що забороняють певні форми субсидій у галузі рибальства, які сприяють надмірним потужностям і перелову, та усунення субсидій, що сприяють незаконному, непідзвітному та нерегульовану (ННН) рибальству. При цьому члени визнали, що належне та ефективне застосування спеціального і диференційованого режиму для країн, що розвиваються, та найменш розвинених країн має бути невід’ємною частиною цих переговорів.

Крім того, члени підтвердили впровадження існуючих зобов'язань щодо нотифікацій згідно з статтею 25.3 Угоди про субсидії та компенсаційні заходи стосовно посилення прозорості щодо субсидій у галузі рибальства.

Довідково. Ціллю Сталого Розвитку 14.6 яка є частиною Порядку денного в галузі сталого розвитку до 2030 року, прийнятого світовими лідерами на Саміті ООН у вересні 2015 року, передбачено: "До 2020 року заборонити деякі форми субсидій для рибного промислу, що сприяють створенню надмірних потужностей і перелову, скасувати субсидії, що сприяють незаконному, незареєстрованому та неврегульованому рибному промислу, й утримуватися від введення нових таких субсидій, визнаючи, що належне та ефективне застосування особливого і диференційованого режиму щодо країн, які розвиваються, та найменш розвинених країн має бути невід’ємною частиною переговорів з питання про субсидування рибного промислу, які ведуться в рамках Світової організації торгівлі".

2. Рішення щодо Робочої програми з електронної комерції (документ WT/MIN(17)/65)

Члени погодились продовжити роботу в рамках Робочої програми з електронної комерції на основі існуючого мандату, викладеного у документі WT/L/274, та доручили Генеральній раді на своїх сесіях у липні, грудні 2018 року та у липні 2019 року проводити періодичні огляди на основі звітів, представлених відповідними органами СОТ, та прозвітувати на наступній сесії Конференції міністрів.

Члени також погодились підтримувати поточну практику щодо не встановлення митних зборів на електронні транзакції до наступної Конференції міністрів, яку вирішено провести у 2019 році.

3. Рішення щодо не порушення Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС) та ситуаційні скарги (документ WT/MIN(17)/66)

Конференція міністрів взяла до уваги роботу виконану Радою з торговельних аспектів прав інтелектуальної власності та доручила зазначеній Раді продовжити вивчення предмету та підстав для скарг усіх типів щодо втраченої вигоди від реалізації прав за Угодою СОТ про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС) у випадках, передбачених пп. 1 (b) та 1 (c) Статті XXIII ГАТТ 1994. Рада має підготувати рекомендації на наступну Конференцію міністрів, яка відбудеться у 2019 році. При цьому погоджено, що члени СОТ, тим часом, не ініціюватимуть такі скарги за Угодою ТРІПС.

4. Робоча програма для малих економік (документ WT/MIN(17)/63)

Конференція міністрів взяла до уваги хід реалізації Робочої програми для малих економік, націленої на залучення країн з малими економіками в глобальні ланцюги торгівлі товарами та послугами.

При цьому Конференція міністрів доручила Генеральній раді спрямувати роботу відповідних органів СОТ на розгляд торгових проблем "малих економік", виявлених Комітетом з торгівлі та розвитку, для підготовки конкретних рекомендацій; Секретаріату СОТ – провести аналіз проблем з якими стикаються "малі економіки" та можливостей їх залучення до глобальних ланцюгів торгівлі товарами і послугами з метою проведення у подальшому відповідного обговорення членами СОТ.

5. Схвалено заяву Південного Судану щодо приєднання до СОТ за Статтею XII та щодо створення відповідної Робочої групи (документи WT/ACC/SSD/1, WT/MIN(17)/16; WT/ACC/SSD/1/Add.1, WT/MIN(17)/16/Add.1)

Крім того, за результатами проведених консультацій та обговорень Україна приєдналась до таких документів:

  • Спільна декларація 46 міністрів щодо підтримки багатосторонньої торговельної системи (документ WT/MIN(17)/55/Rev.1).
  • Спільна заява 70 членів щодо електронної комерції (документ WT/MIN(17)/60).
  • Документ щодо дисциплін з внутрішнього регулювання послуг (документ WT/MIN(17)/7/Rev.2 WT/GC/190/Rev.2).
  • Спільна заява 59 членів щодо внутрішнього регулювання послуг (документ WT/MIN(17)/61).
  • Спільна декларація про торгівлю та розширення прав і можливостей жінок в економічній сфері. Понад 100 країн-учасниць декларації, в тому числі й Україна, погодилися співпрацювати задля того, щоб торговельна політика країн була більш відповідальною щодо гендерних питань.

Разом з тим, з огляду на різні позиції, членам таки не вдалося досягти консенсусу з питань тексту декларації Міністрів та питань, пов'язаних з сільським господарством, а саме: постійне рішення щодо створення державних резервів для цілей продовольчої безпеки, внутрішня підтримка, бавовна, заборони та обмеження на експорт, доступ до ринку, спеціальні захисні заходи та спеціальний захисний механізм, експортна конкуренція, санітарні та фітосанітарні заходи, а також програма роботи на наступні 2 роки.

Згадані документи розміщені за наступним посиланням.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json