Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Меню

Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 08 березня 2022 р. № 230 “Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2021 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави”

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується

Постанова Кабінету Міністрів України від 08.03.2022 № 230 “Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2021 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави” (зі змінами) (далі – постанова).

Так, постановою затверджено базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2021 році, у розмірі 50 відсотків, при цьому для:

- АТ “Укрзалізниця”, АТ “Укрпошта”, АТ “НАК “Нафтогаз України” затверджено базовий норматив і розмір чистого прибутку, що відраховується на виплату дивідендів, (застосовується з 30 червня 2022 року) у розмірі 30 відсотків;

- ПрАТ “Укргідроенерго” у розмірі 40 відсотків;

- ДПАТ “НАК “Украгролізинг” у розмірі 80 відсотків;

- компанії “Укрбуд” у розмірі 95 відсотків.

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Департамент політики власності Міністерства економіки України.

3. Цілі прийняття акта

Регуляторний акт спрямований на встановлення базового нормативу відрахування господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, на виплату дивідендів частки прибутку для забезпечення надходження  у 2022 році коштів до державного бюджету.

4. Строк виконання заходів з відстеження

Відстеження проводилось у строк з 08.03.2022 до 01.09.2022.

5. Тип відстеження

Базове.

6. Методи одержання результатів відстеження

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу статистичної звітності, що надходить до Мінекономіки.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось за допомогою фактичного накопичення та аналізу інформації, що надійшла від суб’єктів управління корпоративними правами держави та Державної казначейської служби України і її регіональних відділень.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Перелік кількісних та якісних показників результативності регуляторного акта наведені у таблиці.

Найменування показника

Розмір показника

кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта

Станом на 04.09.2022 інформація з Реєстру корпоративних прав держави у статутному капіталі господарських товариств у відкритому доступі відсутня.

розмір часу і коштів, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта

Господарські товариства, у статутному капіталі яких є державна частка, витрачатимуть кошти на рівні частки прибутку у розмірі 50 відсотків, що спрямовується на виплату дивідендів до державного бюджету України.

Фізичні особи не витрачатимуть час та кошти.

рівень поінформованості суб’єктів господарювання та фізичних осіб з основних положень акта

Високий, оскільки суб’єкти господарювання та фізичні особи проінформовані з основними положеннями акту з газет “Урядовий кур’єр”, “Офіційний вісник України”, а також Мінекономіки доводило про затвердження базового нормативу до суб’єктів управління корпоративними правами держави після набрання чинності актом.

розмір надходжень до бюджету

 

За інформацією суб’єктів управління об’єктами державної власності, та Державної казначейської служби України, за звітний період надійшли кошти у розмірі 39 697 415,996 тис. грн. від господарських товариств з державною часткою.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

У державному бюджеті на 2022 рік передбачено надходження до загального фонду бюджету коштів за кодом класифікації доходів бюджету 21010000 (дивіденди (дохід), нараховані на акції (частки) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність) у розмірі 48,6 млрд. гривень, в тому числі дивідендів на державну частку – 41,4 млрд. гривень.

Протягом звітного періоду до державного бюджету надійшло 39 697 415 996,95 гривень (дивіденди, нараховані на акції господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність).

Прийняття регуляторного акта забезпечило протягом звітного періоду надходження коштів до державного бюджету від сплати дивідендів, у сумі 39 697 415 996,95 гривень.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json