Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Про Міністерство
Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства (13–14 вересня 2016 року)
03.10.2016 | 09:00 | Департамент доступу до ринків та взаємодії з СОТ.

13–14 вересня 2016 року в м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулися інформаційна сесія та чергове офіційне засідання Комітету з питань сільського господарства в яких брали участь представники Мінекономрозвитку та Мінагрополітики.

Інформаційна сесія була присвячена питанням транспарентності та процесу огляду стану виконання країнами – членами СОТ зобов’язань у межах компетентності зазначеного Комітету.

Секретаріат СОТ здійснив презентації стосовно існуючих он-лайн джерел інформації, корисних для роботи Комітету, приділивши особливу увагу Системі управління інформацією з питань сільського господарства (Ag-IMS). Зазначена Система дозволяє кожній країні – члену СОТ мати оперативний доступ до нотифікацій, направлених в СОТ іншими країнами – членами СОТ, здійснювати пошук інформації за встановленими критеріями, а також направляти запити та отримувати відповіді в контексті процесу огляду в рамках Комітету.

При цьому учасниками заходу, зокрема і делегацією України, були внесені пропозиції стосовно удосконалення зазначеної Системи (Ag-IMS), а також наголошено на надзвичайній важливості питань транспарентності, оскільки це сприяє забезпеченню передбачуваних і прозорих умов торгівлі для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Під час офіційного засідання Комітету представники країн – членів СОТ обговорили питання, пов’язані з виконанням зобов’язань щодо внутрішньої підтримки сільського господарства, експортних субсидій, тарифних та інших квот, спеціальних сільськогосподарських захисних заходів тощо.

Особлива увага приділялась відповідям на запити країн – членів СОТ стосовно специфічних торговельних проблем, порушені відповідно до статті 18.6 Угоди СОТ про сільське господарство, а також на основі індивідуальних нотифікацій в СОТ.

Делегацією України були підтримані питання стосовно: надання Індією субсидій для виробників цукру (запитання від ЄС та Австралії); закриття Індією двох портів для імпорту яблук (запитання від Нової Зеландії); надання Пакистаном експортних субсидій на цукор (запитання від ЄС); надання Молдовою додаткових роз’яснень щодо можливого перевищення діючих ставок ввізного мита на певну сільськогосподарську продукцію рівня зв’язаних у СОТ (запитання від США) та експорту пшеничного борошна Туреччиною (запитання від США).

Також, у рамках моніторингу виконання рішень 10-ї Конференції міністрів СОТ, учасники засідання Комітету обговорили підготовлений Секретаріатом СОТ документ G/AG/W/125/Rev.5 (із додатками) щодо експортної політики у сфері сільського господарства (питання пов'язані з експортними субсидіями, експортними кредитами, гарантіями за експортними кредитами чи програмами страхування, міжнародною продовольчою допомогою, державними підприємствами, що займаються експортом) та висловились за необхідність неухильного виконання рішень зазначеної Конференції стосовно експортної конкуренції.

Довідково

Комітет СОТ з питань сільського господарства  орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про сільське господарство, надання членам СОТ можливості консультуватися з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері сільського господарства.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2