Міністерство економіки України

У Мінекономрозвитку відбулось обговорення можливостей небюджетного фінансування державних інвестиційних проектів
14.05.2018 | 17:47 | Прес-служба Мінекономрозвитку

14 травня у Мінекономрозвитку в рамках круглого столу на тему “Управління державними інестиційними проектами в Україні: виклики та можливості” презентували проекти, що пройшли відбір Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів. Їхня реалізація може здійснюватись за рахунок кредитування міжнародними фінансовими організаціями (МФО) або у формі державно-приватного партнерства.

У круглому столі взяли участь перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, представники Департаменту державних інвестиційних проектів та підтримки розвитку Міністерства економічного розвитку і торгівлі, представники Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Світового банку, Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Німецького банку розвитку (KfW), представники суб’єктів управління відповідальних за реалізацію винесених до розгляду проектів.  

“Мінекономрозвитку сьогодні активно працює над створенням якомога більш ефективних механізмів співфінансування інвестиційних проектів, що часто мають вкрай важливе значення для соціальної сфери, розвитку інфраструктури у формі державно-приватного партнерства, кредитів від МФО та інших механізмів фінансування з боку приватного сектору. Круглий стіл - це можливість отримати експертну оцінку можливості залучення небюджетного фінансування для реалізації тих державних проектів, що вже мають усю необхідну технічну, проектну і фінансову документацію”, - відзначив у вступному слові Максим Нефьодов.

Серед проектів, які презентували на круглому столі, були зокрема такі:

  • Створення сучасної клінічної бази для хірургічного лікування очної патології (недобудованого лікувального корпусу),

  • Будівництво лікувально-реабілітаційного корпусу ДУ “Національний інститут серцево судинної хірургії ім. М.М. Амосова”,

  • Реалізація етапу остаточного закриття та концервації блоків 1, 2, 3 ДСП “Чорнобильська АЕС”,

  • Реалізація другого пускового комплексу нового безпечного конфайнменту та реконструкція об’єкту “Укриття”,

  • Модернізація та переоснащення основних засобів виробничого призначення агропромислової бази ДП “Чайка”,

  • Реконструкція будівлі ДП “Національний центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”,

  • Створення Національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал”.

Під час презентацій приступні на заходу представники Мінекономрозвикту та МФО надали свої експертні оцінки та практичні рекомендації щодо можливості та перспектив залучення небюджетного фінансування на реалізацію кожного із заявлених проектів.

 

Довідково

Згідно Постанови КМУ від 22.07.2015 №571 "Деякі питання управління державними інвестиціями" державні інвестиційні проекти, які претендують на державне фінансування визначаються та проходять оцінку за новою, прозорою процедурою, що передбачає прийняття рішень щодо проектів колегіально Міжвідомчою комісією з питань державних інвестиційних проектів. До її складу входять як представники уряду, так і представники комітету Верховної Ради України з питань бюджетної політики.