Міністерство економіки України

Кубів
Для збільшення інвестицій у модернізацію автомобільної, енергетичної та комунальної інфраструктури розроблять нове концесійне законодавство
28.07.2016 | 08:52 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Вчора, 27 липня на спільній зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України  Степана Кубіва та представників ЄБРР представили консультантів, які працюватимуть над реформуванням відносин у сфері концесій на реалізацію інфраструктурних проектів.

«Це перший крок до початку масштабної реформи концесійного законодавства, який передбачає гармонізацію правового регулювання в Україні до кращих світових практик та сучасних міжнародних стандартів», - розповів Степан Кубів.

Степан Кубів відзначив, що оновлене концесійне законодавство сприятиме залученню потужних міжнародних та українських інвесторів до модернізації та відбудови української інфраструктури. Це дозволить створити в Україні нові об’єкти дорожньої, портової, енергетичної та комунальної інфраструктури, які відповідатимуть міжнародним стандартам якості, сприятиме створенню нових робочих місць та активізує процес економічного зростання в Україні.

З юридичної точки зору реформування концесійного законодавства передбачає розроблення нового сучасного закону про концесії шляхом об’єднання кращих положень чинних законів України, які регулюють здійснення концесійної діяльності у різних сферах діяльності. Ці зміни передбачають також гармонізацію відповідних відносин із законодавством про державно-приватне партнерство з урахуванням кращого міжнародного досвіду, зокрема модельного законодавства про публічно-приватне партнерство.

Важливість роботи у цьому напрямку для економічного відродження країни та забезпечення сталого розвитку у довгостроковій перспективі відзначив Франсіс Маліж,керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу.

Представляючи обраних консультантів він нагадав, що відбір проходив на умовах тендеру, оголошеного ЄБРР на початку червня 2016 року. У конкурсі взяло участь понад 20 провідних міжнародних юридичних компаній.

За результатами тендеру консультантом визначено консорціум, який очолює провідна міжнародна юридична компанія Hogan Lovells.

«Обрана компанія має досвід щодо успішної реалізації подібних проектів у багатьох країнах світу та брала участь у розроблені регіонального модельного закону про публічно-приватне партнерства», - відзначив Франсіс Маліж.

На зустрічі сторони обговорили концептуальні питання щодо організації подальшої спільної роботи Мінекономрозвитку та консультантів ЄБРР у цьому напряму.

Степан Кубів зауважив про значну роль у реалізації цього проекту Мінекономрозвитку та, зокрема, Юлії Ковалів, першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України , а також команди Мінінфраструктури та особисто Міністра Володимира Омеляна.

Довідково:

Замовником послуг із реформи концесійного законодавства є Мінекономрозвитку. Очікуваний строк роботи консультанта складає 6 місяців; робота буде фінансуватися за рахунок коштів технічної допомоги міжнародних донорів під адмініструванням ЄБРР у рамках Спеціального Фонду Акціонерів ЄБРР та Багатостороннього Донорського Фонду Стабілізації та Сталого Розвитку України, що створено Данією, Фінляндією, Францією, Німеччиною, Італією, Японією, Нідерландами, Польщею, Швецією, Швейцарією, Великобританією та США.