Міністерство економіки України

Здійснювати закупівлі через ЦЗО більш ефективно: Мінекономрозвитку провело тренінг з інформатизації для представників ЦОВВ
10.07.2018 | 16:57 | Прес-служба Мінекономрозвитку

10 липня на базі Київської школи економіки Мінекономрозвитку провело тренінг для фахівців державного сектору щодо можливостей і переваг роботи з Центральною закупівельною організацією (ЦЗО), а також використання Системи електронної взаємодії. Впровадження співпраці з цими платформами є важливою складовою Національної програми інформатизації центральних органів влади.

“Сьогодні замовники можуть вибирати товар або послугу в системі ProZorro за кодом CPV. Ми зі свого боку підготували концепцію електронного каталогу для рамкових закупівель. Це набір типових специфікацій найпоширеніших в закупівлях товарів, а саме: канцелярських товарів, комп'ютерів, принтерів. Поряд з тим, ми прагнули вибирати саме ті 20% товарних специфікацій, які покривають 80% потреб замовників. В цілому створені типові специфікації на більш ніж 200 позицій, які вже готові для введення в систему”, - зазначив керівник проекту Центральної закупівельної організації Євген Сільверстов.

В межах заходу було представлено Систему електронної взаємодії, яка є єдиним інформаційним простором, що призначений для автоматизації процесів реєстрації, приймання, аналізу та зберігання документів в електронному вигляді з застосуванням ЕЦП. Використання системи значно скорочує витрати бюджету шляхом переходу на безпаперовий обмін документами та створює передумови для переходу на електронний документообіг з використанням виключно е-документів.

Як відомо, у 2017 році Мінекономрозвитку запустило пілотний проект ЦЗО, ключовим завданням якого є підвищити ефективність закупівель внаслідок об’єднання замовлень на типові товари у великі тендери із залученням кваліфікованих спеціалістів із закупівель. Такий підхід дозволить значно зменшити навантаження на тендерні комітети, яких сьогодні налічується понад 15 тисяч, а також дасть змогу більш ніж 200 тисячам штатних працівників державних установ більше уваги приділяти своїм безпосереднім обов’язкам.

ЦЗО наразі вже здійснила 13 процедур відкритих торгів за 35 лотами. У результаті проведення закупівель було укладено 22 контракти на загальну суму в більш ніж 6,8 млн грн для 13 замовників. Рівень економії за укладеними договорами завдяки ЦЗО у 2017 році склав понад 1 млн грн, або майже 13,1% від очікуваної вартості предметів закупівлі.