Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Українські підприємці диверсифікують ринки збуту – Валерій Пятницький
16.09.2014 | 18:39 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Обмежувальні заходи, які останнім часом застосовувались до українських товарів з боку Російської Федерації, спонукають вітчизняних підприємців диверсифікувати торгівлю і відкривати для себе треті ринки. Про це під час брифінгу заявив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Валерій Пятницький. 

«Український бізнес, набуваючи певного досвіду, шукаючи дійсно ті можливості, які існують і на європейському ринку, і на третьому ринку, починає диверсифікувати торгівлю, причому дуже часто це досить екзотичні ринки, на які просуваються різноманітні українські товари. Серед таких нетрадиційних для нас ринків - Судан, Конго, Кот’Дівуар, Кувейт, Малі, Південний Судан, Таїланд, Сомалі, Мозамбік, Маврикій, Марокко, Монголія, Індонезія, - тобто в абсолютно різних частинах світу знаходяться країни», - підкреслив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі.

За словами Валерія Пятницького, загальний товарообіг між Україною та Російською Федерацією протягом січня - червня 2014 року становив 16 млрд 334 млн дол. США, тобто зменшився на 19%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Експорт українських товарів та послуг до Росії протягом півріччя скоротився більш ніж на 23% і становив 7 млрд 724 млн дол. США. Імпорт з Росію, у свою чергу, скоротився на 15% і становив 8 млрд 610 млн дол. США. Негативне сальдо між країнами становило майже 886 млн дол. США.

Заступник Міністра також зазначив, що у торгівлі між Україною та Європейським Союзом спостерігаються позитивні тенденції. Обсяг експорту українських товарів та послуг до країн ЄС протягом першого півріччя поточного року становив 11 млрд 178 млн дол. США, а отже, збільшився на 1 млрд 248 млн дол. США, у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року. Обсяг імпорту з ЄС в Україну склав 11 млрд 335 млн дол. США, тобто зменшився на 2 млрд 636 млн дол. США. Таким чином, завдяки режиму автономних торговельних преференцій з боку Європейського Союзу, торгівля між Україною та країнами ЄС є досить збалансованою, а негативне сальдо – незначне. 

Експерт Мінекономрозвитку також зазначив: сьогодні Україну оточують країни, з якими діють преференційні відносини у торгівлі, і це дає можливість вітчизняним виробникам з’ясувати, що вони можуть отримати від двох угод – про асоціацію з ЄС та Угоду СНД про вільну торгівлю. 

«В нас створилася унікальна ситуація – майже по всьому периметру, і державного, і митного кордону, у нас сьогодні перебувають країни, з якими ми маємо преференційні відносини, - це Європейський Союз і країни СНД. І я думаю, що ми тривалий час будемо спостерігати і відслідковувати, яким чином ці дві преференційні угоди співіснують, і що вони дають для українських виробників», - зауважив Валерій Пятницький.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2