Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Корпреформа дає можливість держкомпаніям повноцінно розпоряджатися майном, внесеним у їх статутний капітал, - Олексій Соболев
09.04.2024 | 10:40 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Корпоратизація надає державним підприємствам більше можливостей ефективно використовувати наявні матеріальні ресурси.

Про це в ефірі Ukrinform TV повідомив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

«Типова юридична форма державної компанії в Україні – це державне підприємство. А державне підприємство не володіє майном, воно управляє ним від імені держави. У випадку, коли ти повністю не володієш майном, то не можеш ним повністю розпоряджатися, давати його, наприклад, в заставу. Для цього потрібно збирати купу різних погоджень та документів», - наголосив Олексій Соболев

Як приклад він пояснив, що зараз для зняття з балансу і продажу столу, якому 30 років, потрібно мати погодження від держорганів, які опікуються роботою підприємства. 

«Тепер, коли компанії корпоратизуються і стають або ТОВ або акціонерними товариствами, вони, як і звичайні комерційні компанії, отримують це майно у власність і можуть ним повноцінно розпоряджатися. А це – значно більший рівень, як можливостей, так і відповідальності», - додав заступник Міністра економіки України.

Водночас, аби гарантувати інтереси держави, найбільші стратегічні активи заборонені до приватизації, не передаються в статутний капітал і їх не можна відчужувати без погодження.

Нагадаємо, важливою складовою корпоративної реформи є Закон № 3587–IX , який впорядковує повноваження наглядових рад. Закон також дозволяє впровадити сучасні системи внутрішнього контролю за діяльністю компаній: комплаєнсу, управління ризиками та внутрішнього аудиту.

Уряд при цьому зберігає повноваження моніторити та оцінювати діяльність наглядових рад. 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2