Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Наталія Микольська: започатковані ініціативи законодавчих змін у сфері інтелектуальної власності покращують імідж України
04.03.2016 | 15:53 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

 У Вашингтоні (США) відбулися публічні слухання Офісу торговельного представника США щодо підготовки чергової «Спеціальної доповіді 301».

«У минулому році для нас відбулося позитивне переведення України з категорії «Пріоритетна іноземна країна» до категорії «Країна пріоритетного спостереження». Це було певним жестом довіри до нашої держави та одночасно сигналом того, що започатковані нами ініціативи законодавчих змін – є вірними кроками», - зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

Тим самим визначено, що Україна рухається до повного виходу з переліку країн, що допускають порушення прав інтелектуальної власності на власній території.

Під час слухань було зазначено, що попри низку питань політичного та військового характеру, які ставлять під загрозу існування нашої держави як такої, в Україні за останній рік була проведена суттєва робота з подолання піратства у сфері авторського права і суміжних прав; легалізація комп’ютерних програм в органах виконавчої влади; подолання проблем у сфері колективного управління майновими правами; посилення захисту прав інтелектуальної власності; реформа системи органів державного управління сферою інтелектуальної власності.

Було підкреслено, що позитивним кроком є прийняття Верховною  Радою України у першому читанні проекту Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Цим законопроектом передбачено запровадження дієвого механізму припинення порушень авторського права. Це можливість видалення, або унеможливлення доступу до об’єктів авторського права і (або) суміжних прав, використання яких здійснюється з порушенням прав інтелектуальної власності, запровадження відповідальності власників веб-сайтів та інформаційних посередників за невиконання вимог щодо видалення нелегального контенту.

Заходи з легалізації тривають. Так, зокрема, Мінекономрозвитку укладено Меморандум про співробітництво з компанією Microsoft; Державною службою інтелектуальної власності України заплановано проведення у 2016 році тренінгу для працівників органів виконавчої влади.

Серед іншого зазначено, що оскільки єдиним шляхом докорінної зміни системи колективного управління в Україні є прийняття нового законодавства, на завершальному етапі знаходиться розробка законопроекту, яким, зокрема, передбачається:
- імплементація основних положень директиви 2014/26/ЄС про колективне управління авторськими та суміжними правами;
- забезпечення прозорості діяльності організацій колективного управління.
З метою посилення захисту прав інтелектуальної власності розроблено проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони інтелектуальної (промислової) власності», яким запроваджується механізм адміністративного оскарження виданих патентів на промислові зразки («post-grant opposition»), за яким будь-яка особа може подати до Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України обґрунтовану заяву про визнання прав на промисловий зразок недійсними з підстав його невідповідності умовам надання правової охорони. Також вносяться зміни до законодавства у сфері митних процедур, буде посилено відповідальність та забезпечуватиметься дотримання авторського права і суміжних прав.

Під час додаткових запитань Торговий представник України розповіла, що згідно з дорученням Прем’єр-міністра України створено Міжвідомчу робочу групу з питань розроблення Концептуальних засад реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні. А також  повідомила про позитивні зміни в колективному управлінні й про створення в Україні кіберполіції з окремим підрозділом, який відповідає за дотримання прав інтелектуальної власності.

Під час робочого візиту заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, також, провела зустрічі в Офісі Торгового Представника США (USTR) та Міністерстві Торгівлі США (US Department of Commerce) на яких було обговорено ситуацію з торгівлею з РФ та підтримку США, потенційну технічну допомогу, просування українського експорту на ринок США, розширення списку товарів у рамках Генералізованої системи преференцій.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2