Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Уряд завершив публічні консультації в рамках розробки Стратегії МСП: до підготовки документа долучили бізнес, регіони та міжнародних донорів
12.04.2024 | 13:16 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Урядовці провели публічні консультації за участю представників міжнародних донорських організацій у рамках розробки Стратегії відновлення малого та середнього підприємництва до 2027 року. Захід відбувся 11 квітня 2024 року. 

У заході, зокрема, взяли участь представники міжнародних організацій. Зокрема, USAID, Європейського банку реконструкції та розвитку, проєкту EU4business: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS), Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO), GIZ, DG GROW, SECO, KfW, WNICEF. 

Це – заключний раунд публічного обговорення документу. Раніше розробники Стратегії зустрічались із представниками бізнесу та регіональної влади.

Розробкою документа спільно займаються Міністерство економіки України, Міністерство цифрової трансформації та Офіс з розвитку підприємництва та експорту.

Стратегія розробляється за підтримки проєкту Good Governance Fund «Ревіталізація бізнес-клімату в Україні», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори проєкту — Abt Britain та Київська Школа Економіки. 

Під час обговорень із міжнародними партнерами Міністерство економіки України презентувало доопрацьований проект Стратегії МСП. Зокрема, заступник Міністра економіки України Олексій Соболев розповів про розробку та наповнення Стратегії, а також закцентував на співпраці з міжнародними партнерами під час майбутньої імплементації Стратегії.

«Стратегія розроблена в координації з усіма національними стратегічними документами, зокрема Планом для програми Ukraine Facility. Документ враховує основні проблеми сектору малого та середнього підприємництва та пропонує конкретні кроки для їх вирішення. Також під час розробки Стратегії нам важливо врахувати досвід наших іноземних партнерів. Саме для цього і були організовані консультації з міжнародними донорськими організаціями. Частину рекомендацій ми вже врахували під час доопрацювання документу, пропозиції та зауваження опрацюємо і після сьогоднішньої зустрічі», - розповів Олексій Соболев

«Спільно з партнерами ще до повномасштабного вторгнення почали розробляти стратегію МСП. Зараз ми завершили етап публічних консультації з бізнесом і регіонами та врахували в Стратегії виклики, з якими вони стикаються. Додатково активно вивчаємо практики інших країн, щоб застосувати їхній досвід та інноваційні підходи в нашій Стратегії. Наша мета — посилити ефективність екосистеми для МСП, яка стимулюватиме розвиток бізнесу, забезпечуватиме нові можливості для підприємців і сприятиме створенню робочих місць. Ми вдячні підприємцям, регіонам і міжнародним донорам за підтримку та допомогу в розробці Стратегії», - зазначила заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

У довгостроковій перспективі метою впровадження Стратегії є зростання та цифрова трансформація МСП, інтеграція малих та середніх підприємств у європейський ринок, підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу відповідно до стандартів ЄС.

«Проведені публічні консультації з українськими підприємцями та представниками ОВА допомогли глибинніше зрозуміти проблеми та потреби бізнесу та врахувати їх у Стратегії відновлення МСП. Не менш значущою стала зустріч з представниками міжнародних донорських організацій,  які відзначили пророблену роботу та наявність врахування в ній аспектів щодо підтримки жіночого, соціального та ветеранського бізнесу, в тому числі з урахуванням екологічної сталості підприємств. Отримані рекомендації від міжнародних партнерів також дозволять нам покращити документ Стратегії, роблячи його ще більш ефективним та практичним інструментом для розбудови та відновлення екосистеми українського підприємництва», - зазначив Андрій Ремізов, директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту.

Ухвалення документа є однією із вимог Європейської комісії (Звіту Європейської комісії щодо України в межах розширення ЄС).

Наступним кроком у розробці Стратегії стане міжвідомче погодження документу.  Потім – його передадуть на розгляд Уряду.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2