Міністерство економіки України

Україна провела двосторонні консультації з Молдовою щодо запровадження квот та імпортного мита на окремі види української продукції

Українська делегація взяла участь у двосторонніх консультаціях на рівні експертів у зв’язку з вилученням Республікою Молдова окремих видів української продукції з режиму вільної торгівлі, а також запровадженням квот та імпортного мита. Консультації відбулися відповідно до домовленостей, досягнутих у ході телефонної розмови між Першим віце-прем’єр-міністром - Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим та Віце-прем’єр-міністром - Міністром економіки Республіки Молдова Октавіаном Калмиком.

У ході консультацій українська сторона зазначила, що занепокоєння Молдови стосовно різкого зростання обсягів українського експорту до Республіки у зв’язку з введенням Російською Федерацією ембарго, не підтверджуються фактами та є необґрунтованими.

Українська сторона заявила, що, аналізуючи статистику за попередні роки, наразі спостерігається падіння експорту української продукції до Республіки Молдова. А заяви молдовської сторони щодо низької якості української м'ясо-молочної продукції та цементу - безпідставні, особливо у контексті результатів перевірки українських підприємств молдовським Національним агентством з безпечності харчових продуктів та отриманням дозволу 58-ма українськими компаніями-експортерами.

За 2015 рік товарообіг між Україною та Республікою Молдова склав 565,6 млн дол. США, що на 29,8% або 240 млн дол. США менше обсягів торгівлі товарами за попередній рік. Обсяги експорту українських товарів до Республіки Молдова склали 524,3 млн дол. США та зменшилися на 29,5% у порівнянні з 2014 роком.

«Україна дотримується всіх міжнародних правових норм та обов’язків, беззастережно виконує взяті на себе зобов'язання в рамках Договору про зону вільної торгівлі СНД. Ми були впевнені, що і Республіка Молдова у контексті спільного прагнення слідувати проєвропейським шляхом відповідно до Угоди про Асоціацію з ЄС, є державою з чітким усвідомленням зовнішньо-правових зобов’язань та верховенства права», - зазначила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України.

У ході засідання було доведено позицію української сторони щодо неправомірності та необґрунтованості дій Молдови  у зв’язку із запровадженням згаданих заходів.

«Дії Молдови суперечать проєвропейським ідеям і принципам і  розглядаються нами як недружні та дискримінаційні. Наші експортери потерпають від мільйонних збитків. Тому ми залишаємо за собою право застосувати заходи у відповідь, що, зважаючи на структуру та обсяги молдовського експорту до України, завдасть ще більших збитків молдовським експортерам та іншим галузям економіки Молдови», - підкреслила Наталія Микольська.

Офіційний візит Віце-прем’єр-міністра -  Міністра економіки Республіки Молдова Октавіана Калмика до Києва відбудеться 6 червня 2016 року. Українська сторона сподівається на те, що спільне рішення буде знайдене під час двосторонніх зустрічей у Києві.

Довідково: 13 травня 2016 року набула чинності постанова Уряду Республіки Молдова від 06.05.2016 № 576 "Про запровадження торговельних заходів щодо захисту внутрішнього ринку", яка відповідно до Договору про зону вільної торгівлі СНД від 18.10.2011 передбачає тимчасове виключення скасування митного збору на імпорт в Молдову продукції походженням з України понад квот, встановлених на товари, що наведені у додатку до згаданої постанови.

Зокрема, постановою встановлено такі квоти:

-           товарна позиція 0402 (крім молока наливом та сухого молока) - 1000 тонн, а митний збір понад цього обсягу становитиме 10%;

-           товарна позиція 0403 – 1000 тонн, а митний збір становитиме 15%;

-           товарна позиція 0405 – 750 тонн, а митний збір становитиме від 15% + 500 євро/т до 20% + 500 євро/т;

-           товарна позиція 0406 – 750 тонн, а митний збір становитиме 15%;

-           товарна позиція 2105 00 – 750 тонн, а митний збір становитиме 15%;

-           товарна позиція 1601 00 – 200 тонн, а митний збір становитиме 15%;

-           товарна позиція 1602 – 200 тонн, (розмір митного збору не зазначено);

-           товарна позиція 2523 – 500 тонн, а митній збір становитиме 10%.

Запроваджується також митний збір на відповідні товари, що імпортуються з України понад квот, встановлених згаданою постановою Уряду Республіки Молдова.

Згадана постанова Уряду Республіки Молдова діятиме до 31 грудня 2016 р.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json