Міністерство економіки України

Степан Кубів доручив якнайшвидше розробити новий проект консервації рудника у Стебнику

Кубів

23 листопада 2017 року Степан Кубів взяв участь у засіданні обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо техногенної катастрофи на території гірничо-хімічного підприємства “Полімінерал” у Стебнику Львівської області.

Степан Кубів відзначив, що за довгі роки неконтрольоване затоплення рудника № 2 завдало суттєвої шкоди прилеглій території, включно з житловими будинками, господарськими об’єктами, лінією електропередач, дорогою.

“З 1999 по 2014 рік на консервацію проблемної ділянки регулярно виділялися кошти: з резервного фонду держбюджету спочатку 9 млн грн, потім ще 46,5 млн грн. Усього, разом з коштами  місцевого бюджету 73,5 млн грн. Але попри це бачимо, що проблема залишається”, - підкреслив Степан Кубів.

Під час засідання учасники зазначили, що постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки проводиться Львівською ОДА регулярно з 2005 року, За її висновками з 2006 року піднімалася низка питань про необхідність перенесення інженерних мереж та вирішення питань щодо приватних об’єктів у зоні ризику.

“Крім висновків комісії, яка регулярно збирається, маємо ще врахувати матеріали справи, яку розглядав суд. Багато питань, на які ми шукаємо відповіді, повинні бути викладені у звіті суду”, - резюмував Олег Синютка, Голова Львівської ОДА.

Заслухавши пояснення відповідальних представників Степан Кубів зауважив, що комплексне вирішення проблеми вимагає активної участі місцевих органів влади, створення належної системи моніторингу для запобігання подальших обвалів ґрунту, а також формування оновленої програми консервації ділянки рудника.

“По-перше слід напрацювати новий, якісний проект консервації, оскільки попередній мав суттєві недоліки і уже не відповідає вимогам часу. Це довгострокова робота, але уже зараз можна розпочати підготовчі роботи з моніторингу  та технічного забезпечення подальших процедур із залученням експертів. Головне  запобігти подальшим обвалам ґрунту, бо небезпека залишається велика. По-третє, проблему щодо приватних будинків та інших приміщень у зоні ризику треба проводити з урахуванням питання власності. щоб врахувати усі обставини та питання.”, - зазначив Степан Кубів у підсумку.

Степан Кубів доручив Мінприроди, Мінфіну, ДСНС, Держгеонадра, Держгеології, Фонду держмайна разом з Львівською ОДА провести відповідні наради та експертизи щодо ситуації у Стебнику та надати свої пропозиції для прискорення розробки проекту консервації рудника.

“Проблему цієї техногенної катастрофи за майже 27 років треба нарешті вирішити системно. Маємо раціонально використати наявний ресурс і не допустити повторення загрози”, - підкреслив Степан Кубів.

Він також додав, що підтримує пропозицію Львівської ОДА здійснити фінансування першочергових робіт за рахунок місцевого бюджету, де передбачені відповідні видатки.

 

Довідково

Діяльність Стебницького гірничо-хімічного підприємства “Полімінерал” розпочалася ще у 1922 році, було відкрито рудник № 1 та № 2 (над ними зараз знаходяться населені пункти м. Стебник, с. Модричі, с. Станиля). На території рудника № 2 ПАТ “Стебницьке гірничо-хімічне підприємство “Полімінерал” утворився провал земної поверхні, внаслідок несвоєчасного і не в повному обсязі виконання власником підприємства умов договору купівлі-продажу, тобто умов консервації. Цей провал є техногенною катастрофою і загрожує витіканню висококонцентрованого соляного розчину, який зберігається у переповненому хвостосховищі і потрапляння цього розчину у р. Дністер, через це прийнято рішення розробити новий проект консервації рудника. Протягом 1999-2009 років з резервного фонду державного бюджету виділялись кошти на консервацію об’єкта.  30.09.2017 в межах рудника № 2 утворився новий провал 200 м Х 210 м Х 40 м (глибина).

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json