Міністерство економіки України

Степан Кубів зустрівся з єврокомісаром Йоганнесом Ханом

Сьогодні, 1 березня, у Брюсселі відбулася зустріч Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з Членом Європейської комісії з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнесом Ханом.

Головними темами зустрічі стали необхідність припинення вогню на Сході України та лібералізація візового режиму з ЄС. Також обговорили механізми подальшої підтримки ЄС Україні у 2017 і надалі.

“Сьогодні як ніколи важливо, щоб ЄС продовжував демонструвати єдність і солідарність у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України. Санкції ЄС залишаються одним з найбільш ефективних механізмів стримування російської агресії. Ми розраховуємо на подальшу підтримку ЄС, включаючи надання додаткових торговельних преференцій для України”, - підкреслив Степан Кубів в ході зустрічі з Ханом. Він також наголосив, що Україна дуже очікує на вирішення візового питання, адже зі свого боку демонструє як макроекономічну стабілізацію, так і прогрес у реформах.
Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник Наталія Микольська, що також була присутня на зустрічі, прокоментувала велике значення швидкого ухвалення інституціями ЄС пакету додаткових торговельних преференцій для України. Наразі відповідні законодавчі пропозиції Єврокомісії розглядаються в Європейському Парламенті. “Сподіваємося на підтримку євродепутатів”, - наголосила Наталія Микольська.

Йоганнес Хан запевнив, що ЄС цілковито підтримує Україну і привітав амбітні реформи, які проводить Уряд у соціальній, економічній та торговельній сфері.

“У ЄС ми бачимо як Україна рішуче працює для зміцнення економіки України в діючих складних умовах. Розуміємо і підтримуємо Вас бо реформи мають врешті позитивно позначитися на житті громадян, збільшити їхні доходи, покращити соціальну складову. Наше основне завдання - допомогти стабілізувати ситуацію в Україні. А те, як ви впоралися із питанням щодо 1,7 млн внутрішніх переселенців і досі слугує нам у ЄС за приклад рішучості і мужності України у подоланні труднощів, викликаних ситуацією на Сході”, - відзначив єврокомісар Хан.

В 2017 році Україна планує розпочати декілька програм допомоги ЄС, спрямованих на підтримку реформ відповідно до Угоди про асоціацію (30-40 млн євро); на забезпечення верховенства права (52,5 млн євро); на підвищення енергоефективності (80 млн євро); на управління державними фінансами, включаючи питання митної та податкової реформи (25-50 млн євро); реабілітацію та соціально-економічного розвитку Східних регіонів України (25-50 млн євро). Крім цього, Україна буде продовжувати консультації з європейськими партнерами щодо підготовки нової багаторічної стратегії допомоги Україні з боку ЄС на 2018 – 2020 роки.
 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json