Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

23
Травня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
30 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Айварас Абромавичус: серйозна терапія - це приватизація та жорсткі стандарти корпоративного управління
13.10.2015 | 09:24 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус взяв участь у круглому столі: "Реформа держкомпаній в Україні: актуальні питання корпоративного управління", який організувало Мінекономрозвитку за підтримки Світового Банку. Під час заходу відбувся обмін досвідом реформування цього сектору в країнах Європи.

"Державні компанії - як хворий пацієнт, який потребує не маленької таблетки, а серйозної терапії. Серйозна терапія - це приватизація та дуже жорсткі стандарти управління тими компаніями, які залишаться у державному переліку стратегічних підприємств. Наша пропозиція - це єдиний центр у форматі холдингової компанії або компанії з управління активами”, - запропонував Айварас Абромавичус.

За його словами, у разі передачі держпідприємств в управління єдиній компанії, підприємства отримають фаховий менеджмент, а інвестиції надійний контроль та  захист від політичних впливів. Це дозволить організувати довгострокове планування їх діяльності, адже “планові горизонти сьогодні сягають менше ніж на рік”, - підкреслив він.

“Світова практика - це управляти державною власністю з єдиного центру, а не з 15 міністерств”, - розповів Міністр. "Необхідно забрати ці функції в міністерств, щоб міністерства працювали над розробкою державного регулювання своїх секторів та встановлювали спільні правила для всіх, а не займалися державним підприємництвом", - додав Айварас Абромавичус.

Все решта, за словами Міністра, зробить здорова конкуренція та впровадження ринкових механізмів й світового досвіду в роботу приватизованих підприємств.

Більш докладно про нову інституційну модель управління держпідприємствами розповів Адомас Аудіцкас, старший радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України. Із доповіддю про модель для України, що базується на міжнародному досвіді  виступив Ханс Крістіансен (Hans Christiansen), старший економіст ОЕСР. Також своїм досвідом поділилися провідні спеціалісти з реформування державного сектору економіки таких країн як: Швеція, Польща, Норвегія.

У круглому столі взяли участь народні депутати України, представники Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади, голова Фонду державного майна України, представники міжнародних фінансових установ в Україні, експерти неурядових організацій.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json