Міністерство економіки України

У Брюсселі завершилося ІІІ засідання Промислового діалогу Україна-ЄС

Photo

13 березня у Брюсселі завершилося Третє засідання Діалогу високого рівня Україна-ЄС з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Генерального директора Єврокомісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та МСП Тімо Песонена.  

 У своєму виступі Степан Кубів підкреслив важливість Діалогу для ефективної комунікації та обміну досвідом між Україною та ЄС щодо шляхів модернізації та реструктуризації української промисловості, поліпшення рамкових умов для співпраці наших промислових підприємств, зокрема МСП. 

“Президент України Петро Порошенко визначив індустріалізацію серед ключових векторів розвитку України, щоб продовжити розпочату трансформації української економіки з сировинно-орієнтованої на високотехнологічну інноваційну індустріальну модель. За три роки ми уже провели 18 засідань робочих груп за напрямками співпраці у цивільній авіації та космічних досліджень, підтримки МСП та реформи системи державних закупівель, усуненні технічних бар’єрів тощо. Ми прикладаємо максимум зусиль, щоб стати частиною великої промислової родини ЄС”, - підкреслив Степан Кубів.

Перший  віце-прем’єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України підкреслив, що Уряд продовжує докорінні реформи в Україні, які забезпечили зростання економічних показників та позицій України у рейтингу Легкості ведення бізнесу.

“Реальний ВВП України зростає уже три роки поспіль – у 2018 його ріст склав 3,2%. Промислове виробництво прискорило зростання до 1,6% порівняно з 0,4% у 2017 році. Вже зараз в Україні працюють підприємства, що спеціалізуються на виготовленні електроніки і електропроводки для автомобілів для експорту в країни ЄС. 75 % електричних джгутів для автомобілів всієї Європи виготовляють в Україні. Кабельні мережі постачаються на заводи 11 країн ЄС, де комплектують моделі світових брендів.”, - зазначив Степан Кубів.

Степан Кубів також підкреслив важливість завершення необхідних процедур для укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів. 

“Завдяки активній взаємодії в рамках Діалогу ми впритул наблизилися до  укладання Угоди АСАА, яка є одним з пріоритетних напрямів економічного блоку Угоди про асоціацію з ЄС та суттєво спрошує вихід українських товарів на ринки ЄС”, - наголосив Степан Кубів.

 

Довідково:

У 2016 році Україна та ЄС прийняли рішення про започаткування Діалогу високого рівня Україна-ЄС з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості. Основними цілями діалогу є сприяння вирішенню проблем з якими стикається українська промисловість, підвищення  довіри між представниками бізнесу України та ЄС, а також забезпечення  участі в глобальних, європейських і регіональних ланцюгах поставок.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json