Міністерство економіки України

Рада з просування експорту провела виїзне регіональне засідання у Чернігові

Сьогодні, 30 серпня, у Чернігові під головування Першого віце-прем’єр міністра - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубіва відбулося виїзне засідання Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку.

Під час засідання, у якому взяли участь понад 80 експортерів Чернігівщини, відбувся відкритий діалог між бізнесом та представниками влади щодо створення нових та розширення наявних експортних можливостей Чернігівського регіону та українського експорту загалом.

«Експорт - рушій економіки і забезпечує майже 50% ВВП України. За кілька років ми суттєво розширили можливості для наших експортерів: понад рік діє Угода про вільну торгівлю з Канадою, завершені переговори по Угоді [про вільну торгівлю] з Ізраїлем, посилено працюємо з Туреччиною. Активізували роботу з країнами Азії: Китаєм, Японією, Індією, а також країнами Африки та іншими напрямками. Тепер бізнесу треба пристосувати свою роботу до нових можливостей, які ми створили. Тому потрібен діалог і взаємодія між нами”, - підкреслив Степан Кубів.

Протягом першого півріччя 2018 року підприємства Чернігівщини підтримували контакти з партнерами з  122 країн світу, товарообіг з якими склав 615,3 млн дол. США. Цей показник зріс на 30,7% проти аналогічного періоду попереднього року.  При цьому експорт товарів збільшився на 40,8% (до 370,8  млн дол. США).

Найбільше Чернігівська область експортувала зернові культури (45,7% від загального обсягу експорту товарів), папір та картон (10,4%), готові харчові продукти (7,9%), деревину та вироби з деревини (7,5%) та взуття (5,1%).

Степан Кубів також додав, що діалогу та використанню можливостей сприяє робота Офісу з просування експорту, який надає послуги експортерам, проводить навчальні програми, торгові місії до країн з перспективними ринками збуту.

Ми створили Експортну стратегію для України до 2021 року, працюємо над секторальними та крос-секторальними стратегіями у найбільш перспективних секторах економіки. Діє ціла система підтримки експортерів і наше спільне завдання - зробити українську продукцію більш конкурентною на світових ринках. Водночас маємо зосередитися на переході від переважно сировинного експорту до експорту продукції з високою доданою вартістю», - наголосив Степан Кубів.

Детальніше про систему державної підтримки та просування експорту, розробку секторальних та крос-секторальних експортних стратегій, індивідуальні послуги експортерам та пошук партнерів за кордоном розповіла керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк.

“Допомагати українським підприємцям ставати більш конкурентоздатними на міжнародних ринках, інформувати про експортні можливості та надавати їм практичні інструменти, щоб скористатися такими можливостями –  головні завдання Офісу з просування експорту. Робота з бізнесом в регіонах є одним з пріоритетів нашої діяльності. Тому закликаю регіональний бізнес до активнішої співпраці з Офісом, зареєструвавшись в особистому кабінеті експортера на нашому сайті та почати користуватися тими інструментами для розвитку експортного потенціалу, які створив Уряд та допомагає використати Офіс.“ - зазначила Мар’яна Каганяк.

Довідково

Рада з просування експорту при Мінекономрозвитку створена, щоб забезпечувати ефективний діалог між Урядом та бізнесом, задля оперативного інформування бізнесу про нові можливості та отримання зворотного зв’язку. Рада з просування експорту була створена у 2015 році і за час свого існування провела майже 40 засідань, п’ять з яких пройшли у регіонах: Дніпрі, Львові, Херсоні, Чернігові і, власне, Івано-Франківську.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json