Міністерство економіки України

МРГ з дерегуляції рекомендувала спростити інструменти держрегулювання Міненерго та НКРЕКП

Дерегуляція

Свідоцтво про державну реєстрацію угоди про розподіл продукції має бути скасовано шляхом створення реєстру угоди про розподіл продукції. Висновок за результатами проведення державної експертизи інвестиційних проектів в сфері ПЕК рекомендовано оптимізувати процедуру та передати на реінжиніринг. Таке рішення ухвалила Міжвідомча робоча група з дерегуляції за підсумками перегляду інструментів державного регулювання Міністерства  енергетики України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг.

В цілому Міжвідомчою робочою групою проаналізовано майже 40 інструментів державного регулювання в сфері компетенції Міністерства  енергетики та НКРЕКП. Більшість з них рекомендовано оптимізувати та оцифрувати.

Особлива увагу МРГ з дерегуляції приділила розгляду питання щодо спрощення процедур приєднання суб’єктів господарської діяльності та громадян до електричних та газових мереж.

Процедури приєднання до енергетичних та газових мереж – інструменти, що мають безпосередній та сильний вплив на легкість ведення бізнесу та інвестиційний клімат в країні. В останньому звіті Світового банку Doing Business за 2020 рік процедури приєднання до електромереж були саме тими інструментами, що негативно впливали на загальний рейтинг України.

Одне з проблемних питань – терміни проходження процедур. В Україні процедури тривали в три рази довше, ніж, наприклад, в країнах ОЕСР. Затримка з рішеннями в підсумку суттєво сповільнює процес, бізнес втрачає час і кошти, країна – інвестиційну привабливість. Тому необхідний механізм, що спростить та пришвидшить процедури приєднання до інженерних мереж, забезпечить дотримання строків приєднання. 

За підсумками обговорення МРГ цього питання вирішено провести додаткове опрацювання питань, пов’язаних з процедурами приєднання на рівні експертів та підготувати пропозиції щодо комплексного вирішення проблеми. 

Міжвідомча робоча групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створена рішенням Уряду 13 січня 2023 року. Очолюють МРГ Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко та Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

До робочої групи увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID Конкурентоспроможна економіка України, USAID/UKAid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Раніше МРГ проаналізувала та  рекомендувала скасувати чи оптимізувати інструменті зі сфери компетенції 8 центральних органів виконавчої влади. Зокрема, міністерств економіки, охорони здоров’я, захисту довкілля та природних ресурсів, освіти і науки, культури та держінформполітики тощо. Загалом за підсумками попередніх засідань МРГ рекомендувала скасувати близько 30% інструментів, оптимізувати – 70%.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json