Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку пояснює українським експортерам норми технічного регулювання

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України презентував довідник Blue Guide, який був підготовлений за підтримки  Федерального Уряду Німеччини. Довідник містить структуровану інформацію про технічне регулювання, необхідну для ефективного виходу українського виробника на європейський та міжнародний ринки, а також інформацію стосовно міжнародної діяльності України у сфері метрології. Презентація довідника відбулася 6 липня під час чергового засідання науково-технічної ради у сфері технічного регулювання при Мінекономрозвитку.

Протягом року за підтримки федеральної компанії Deutsche Gesellschaft  für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням німецького уряду, було проведено 6 навчальних заходів для українських експертів щодо системи технічного регулювання та оцінки відповідності в ЄС. За результатами цих заходів експерти Департаменту технічного регулювання та національних органів стандартизації склали довідник про технічне регулювання.

Довідник також містить в собі інформаційний огляд законодавства ЄС щодо безпеки продукції, а також ключові відомості щодо системи метрології, стандартизації, оцінки відповідності, акредитації та ринкового нагляду. Крім того, автори довідника наводять корисні посилання на веб-ресурси в Україні і ЄС, які містять важливу інформацію щодо особливостей технічного регулювання. Завантажити довідник можна за посиланням: http://bit.ly/29NoHNc

На засіданні науково-технічної ради обговорювалися актуальні питання реформи сфери технічного регулювання. Суттєву увагу було приділено подальшим крокам у розвитку національного органу стандартизації, функції якого виконує держпідприємство "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" (ДП "УкрНДНЦ"). Також було обговорено питання оптимізації цін на послуги з акредитації та моніторингу органів з оцінки, що надаються Національним агентством з акредитації України.

Фахівці департаменту технічного регулювання розповіли про хід розподілу коштів третього нефіксованого траншу у рамках виконання Угоди про фінансування програми «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом».

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов відзначив позитивні кроки щодо реформування системи технічного регулювання.

«Для успіху реформи важливо стати більше орієнтованими на сервіс і заручитися підтримкою бізнесу. Саме у співпраці із сумлінними українськими компаніями ми зможемо сформувати необхідні експертні осередки і забезпечити всебічну підтримку реформи. Ми відходимо від зайвого регулювання, яке було притаманне пост-радянській системі стандартизації, і впевнено прямуємо до більш відкритої, європейської моделі технічного регулювання», – підкреслив Максим Нефьодов.

Науково-технічна рада у сфері технічного регулювання є дорадчо-консультативним органом Мінекономрозвитку, який сприяє формуванню та реалізації державної політики у сфері технічного регулювання та забезпечення науково-технічного розвитку.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json