Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

21
Травня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Мінекономрозвитку представило нову Раду з просування експорту
15.10.2015 | 13:20 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України створило Раду з просування експорту. Головна мета нового органу, як наголосив на презентації Міністр Айварас Абромавичус, інтенсифікація експорту українських товарів за кордон.

«Потрібно просувати та покращувати імідж країни за кордоном, для того, щоб полегшити роботу  експортерів. Для нас це важливо, тому, що зростання економіки країни відбуватиметься шляхом нарощування експортних можливостей», — підкреслив Міністр.

Рада з просування експорту при Мінекономрозвитку, за словами Айвараса Абромавичуса, працюватиме у якісно новому форматі. Зокрема, підтримає взаємини по лінії бізнес-уряд у торговельній сфері та залучить експортерів до робочих нарад та зустрічей.

Окрім пропагування України на зовнішніх ринках, Рада з просування експорту також займеться вирішенням найпроблемніших питань компаній-експортерів. «Перш за все — це падіння українського експорту, та системні проблеми спрощення експортно-імпортних процедур», — додав Айварас Абромавичус.

Основна ідея створення Ради при Мінекономрозвитку — сконцентрувати роботу саме на діяльності у робочих групах та комітетах. “Ми оновили Раду експортерів для того, щоб внести системність та перезавантажити наше спілкування з експортерами”, — пояснила нову ініціативу Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України. За її словами, представники Ради будуть щотижня працювати у робочих групах та щомісяця обговорювати нагальні питання експортерів у комітетах.

Ще один напрям — усунення торговельних бар’єрів та обмежень, які вводилися раніше, але наразі втратили свою ринкову актуальність. «Один з останніх прикладів — усунення суперечностей з постачання наших сирів до Казахстану. Зараз дуже близькі до подолання цього бар’єру», — зазначила вона.

Актуалізація нагальних питань експортерів під час закордонних візитів сприяє вирішенню не тільки галузевих проблем, але й на рівні окремих компаній. Як зазначив заступник генерального директора  ArcelorMittal Володимир Ткаченко, вирішення такого глобального для експортерів питання, як зниження тарифів на залізничні перевезення - безумовно, важливе, але заміщення та пошук нових експортних ринків — ще важливіше. На його думку, помітну роль у цьому процесі відіграє активність Мінекономрозвитку. «Нещодавно, лише втручання Міністра та Торгового представника України скасувало плани Єгипту підвищити на 10% додаткове мито на нашу продукцію», — запевнив у своєму виступі, під час презентації Ради з просування експорту, Володимир Ткаченко.

Підвищення уваги до проблем експортерів повертає довіру бізнесу до Уряду, вважають в Американській торгівельній палаті в Україні. «Нам дуже важливо, щоб нарешті запрацювала Рада з просування експорту, бо  сприйняття України сьогодні скривлене та не відповідає дійсності», — сказав Андрій Гундер, президент Американської торгівельної палати в Україні.

Презентаційні матеріали: 

Презентація_просування_експорту

Презентація_Рада_експортерів

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json