Міністерство економіки України

Держзамовлення на прийом у вищі навчальні заклади у 2016 році буде збільшено на 12,3%

На Урядовому комітеті з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку була ухвалена пропозиція Мінекономрозвитку по збільшенню загального обсягу держзамовлення у 2016 році на 12,3%. Сьогодні це рішення має схвалити Кабінет міністрів України.

Це означає, що загальна кількість абітурієнтів, які зможуть навчатись за державний кошт збільшиться до 272,6 тис. осіб, у тому числі за денною формою навчання – 237,9 тис. осіб, що більше на 12,3 та 10,4 відсотка затверджених на 2015 рік загальних показників.

Державне замовлення дозволить також навчатися пільговим категоріям таким як учасники АТО, їх дітям, а також випускникам з окупованих територій, що бажають скласти ЗНО та вступити у виші на підконтрольних Україні територіях. Також значно збільшена кількість місць молодших спеціалістів, що частково дозволить компенсувати дефіцит робітничих кадрів на ринку праці.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі підготувало пропозицію щодо об’єму держзамовлення на підставі пропозицій 33 державних замовників. На основі цих побажань розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб у 2016 році».

 «На нашу думку, збільшення обсягу держзамовлення – це важлива інвестиція у майбутнє України. Освіта громадян – це внесок у створення в країні «середнього класу», а ця категорія вимірюється не лише за рівнем доходів, а й за рівнем освіти та здатністю мислити та приймати рішення. Комбінація інтелектуальної та фінансової свободи призводить до появи прошарку, який стає рушієм прогресу в суспільстві. Тож сьогодні державі дуже важливо опікуватись тим, щоб діти мали змогу отримувати освіту», - розповіла заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко.

Оскільки фінансування профтехосвіти з 2016 року закладено, в основному, в місцеві бюджети, тому проект постанови Кабінету Міністрів України передбачає прийом учнів на навчання робітничим спеціальностям за державним замовленням в обсязі 11,6 тис. осіб. Таким чином, зведений обсяг фінансування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2016 році пропонується встановити у сумі 21 725 089,1 тис. грн., що на 19,7 відсотка менше ніж у 2015 році.

З них: на підготовку фахівців, науково-педагогічних кадрів – 20 905 401 тис. грн; на підготовку робітничих кадрів – 101 311,4 тис. грн, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів – 718 376,7 тис. гривень.

 

 Довідка:

Процес формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб у 2016 році Мінекономрозвитку здійснює згідно Закону України «Про вищу освіту» і відповідно до:

  • положень Закону України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів»
  • порядку формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 № 306
  • до Закону Про Державний бюджет України на 2016 рік

Законом України від 24.12.2015 № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» було внесено зміни до Бюджетного кодексу України, якими передбачено здійснювати фінансування закладів професійно-технічної освіти в містах обласного значення з місцевих бюджетів.

У Законі України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» не передбачено коштів за бюджетною програмою 2015 року КПКВК 2211180 «Субвенція на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету місцевим бюджетам» (у 2015 році - 6008126 тис. гривень).

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json