Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

20
Лютого
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
3 4 5 6 7 8 9
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Фонд гарантування вкладів затвердив нові умови для учасників системи ProZorro.Продажі
06.12.2016 | 12:25 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) збільшив розмір винагороди організаторам торгів за проведення аукціонів з продажу прав вимоги за кредитами. Крім того, було підвищено максимальний поріг комісії та зменшено розмір гарантійного внеску. Відповідні зміни були внесені до рішення виконавчої дирекції Фонду “Про окремі питання організації процесу продажу активів (майна) банків, що ліквідуються”.

Згідно нових умов, комісія, яку отримують електронні майданчики за проведення аукціонів з продажу прав вимоги за кредитом відтепер складає 3%, що в 6 разів вище за попередню мінімальну (за прогресивною шкалою мінімальний розмір комісії складав 0,5%). А максимальний розмір комісії, яку можуть отримати майданчики за проведення аукціону, відтепер підвищено до 1,5 млн грн (раніше - не більше 500 тис грн).

Крім того, Фонд гарантування вкладів вдвічі зменшив гарантійний внесок -  до 5%. Це дозволить значно розширити коло потенційних покупців активів неплатоспроможних банків. В той же час було знято обмеження на суму внеску (раніше максимальний рівень складав 500 тис грн).

“Ми вдячні Фонду гарантування вкладів за обіцяний перегляд тарифів, це було критичним питанням для багатьох майданчиків, що приєдналися до системи. Такий крок мотивує майданчики активніше працювати над залученням покупців і в цілому значно підвищує довіру в усій екосистемі”, - зазначив Олексій Соболев, керівник проекту ProZorro.Продажі.

Повний текст прийнятих змін – за посиланням: http://bit.ly/2gfF8nT

Нагадаємо, Меморандум щодо намірів співпраці у побудові в Україні нової системи реалізації активів неплатоспроможних банків та банків, що ліквідуються, ProZorro.Продажі, був підписаний 24 червня між представниками Національного банку України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Transparency International Україна. Головним донором проекту ProZorro.Продажі є підприємницький фонд Western NIS Enterprise Fund.

4 жовтня в системі ProZorro.Продажі відбувся перший публічний тестовий аукціон. Для демонстрації можливостей системи та проведення віртуальних торгів було обрано прототип реального активу – будівлю, що перебуває на балансі ПАТ «Брокбізнесбанк».

В листопаді в ProZorro.Продажі відбулися перші реальні аукціони. Під час торгів система спрацювала відмінно, як технічно, так і з точки зору таймінгу, а також повної відкритості процесу.

Презентація щодо функціонування системи ProZorro.Продажі: http://bit.ly/2dGHQzg  

Офіційний веб-сайт проекту: http://www.prozorro.sale/  

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json