Міністерство економіки України

Айварас Абромавичус: Експортери - це саме ті люди, які безпосередньо підтримують економіку України

рада

Понад 200 експортерів зібралося на 10-те розширене засідання Ради з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, яке відбулося під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Як зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус: “Цього року ми не сиділи, склавши руки, а шукали, як саме ми можемо експортерам допомогти. Ми прекрасно розуміємо, що нашим товарам потрібні нові ринки та вигідні умови торгівлі”.

Так, серед питань, які обговорювалися з представниками Уряду, було багато про несвоєчасне повернення ПДВ, й наслідки цих затримок для бізнесу. На це було обіцяно, що питання заборгованості повернення ПДВ, буде вирішено до кінця року.

Також обговорювалися питання галузевого оподаткування та мит. Зокрема, було повідомлено, що Індія підняла податок на ввезення українського гороху жовтого, у зв'язку із чим було дано доручення проаналізувати правомірність таких дій згідно з підписаними угодами.

Підвищена ставка залізничних перевезень для експортерів також турбує бізнес, і ці питання будуть збалансовані.

Про свої проблеми з кальцинованою содою та освоєнням нових ринків повідомили виробники скляної промисловості.

Фармацевтичну галузь турбує ціла низка питань, пов'язаних з веденням майбутнього бізнесу з ЄС. Тут і реєстрація ліків, і валютні питання, і відсутність не призначення вже 9 місяців голови Держлікслужби. Для вирішення цих проблем було вирішено провести окрему зустріч.

До того ж, було погоджено обґрунтоване прохання про продовження терміну дії дозволів Мінприроди на спалювання лушпиння соняшнику при виробленні олії, адже при цьому не використовується природній газ.

Окремо обговорили питання, які турбують IT - експортну галузь України. Від імені 90 000 IT-експертів було запропоновано виробити загальну державну стратегію розвитку галузі та відкрити торгове представництво за кордоном. У відповідь, було запропоновано взяти участь представникам галузі у відборі торгових представників до представництв у 8-ми країнах світу, котрі будуть, фактично, адвокатами бізнесу закордоном. До того ж, представникам галузі було зроблено пропозицію взяти участь у спільному фінансуванні відкриття цих торговельних представництв.

Встигли обговорити також питання утилізації та ліцензування Мінекології; питання закупівлі шерсті овець-мериносців на нових ринках; виробники взуття розповіли про цікаві для них формати виставок; виробники трамвайних вагонів поділилися складнощами, які їх спіткали в ринкових умовах - але повернення до монополії вже не буде; експорт волоського горіху, який зустрічає перепони на таможні, було вирішено пов'язати з грибами та ягодами та спрощенням оподаткування; окремою зустріччю вирішено обговорити питання, чому металурги не отримують необхідні об’єми металобрухту.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус нагадав, що з 1 січня почнеться Повна і всеосяжна дія Зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським союзом - найбільшим об'єднаним ринком у світі. “Це не тільки експортні можливості для наших виробників за кордон, а ще й надзвичайні можливості для залучення інвестицій. І це - унікальний шанс стати "фабрикою для Європи", - підкреслив він.

“Наступного року повинен запрацювати інформаційний веб-портал для експортерів, який буде інформувати та слугуватиме майданчиком для швидкого зворотнього зв'язку, попри час і відстань”, - зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, яка курує проведення засідань Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку. Для забезпечення відкритого спілкування та ефективної співпраці експортерів країни та Уряду, від 16 жовтня цього року вже було проведено 10 засідань Ради, 2 з яких - в розширеному форматі, а 8 - у форматі робочих груп.

“Експортери - це саме ті люди, які безпосередньо підтримують українську економіку. І ми обов'язково повинні опікуватись вами, де тільки маємо таку можливість. І хочемо дізнаватися від вас конкретно, чим можемо допомогти - для цього створили Раду з просування експорту при Міністерстві”, - зазначив у підсумку Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

За його словами, торгові питання тепер намагається піднімати кожен український дипломат або міністр, який їде за кордон. “Вже працюють домовленості про ЗВТ із Канадою, ми активізували переговори з Ізраїлем і Туреччиною. Ратифікували Договір СОТ про спрощення процедур торгівлі. Відкрили доступ для молочної продукції в Казахстан. Прибрали торговельні обмеження в Єгипті. Домагалися відновлення Генеральної системи преференцій для українських товарів у США. Провели 2 великих форуму в США та Німеччині. Почали 3 розслідування та 2 перегляди проти недоброчесного імпорту. Захищаємо наші торговельні інтереси перед РФ,” - підсумував Айварас Абромавичус.

В ході засідання українські експортери піднімали питання й пропонували варіанти їх вирішення, просили - підтримати, врахувати, прийняти рішення. Такий формат був визнаний, як найбільш ефективний та результативний для проведення засідань Ради з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json