Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

20
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 31 1 2 3 4
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Спростування: Мінекономрозвитку накладало санкції на компанію "Юкрейніан Кемікал Продактс"
14.09.2018 | 17:13 | Прес-служба Мінекономрозвитку

В ЗМІ була поширена інформація про те, що Мінекономрозвитку не наклало санкції на «компанію Фірташа, яка вивозить титанову руду з України контрабандним шляхом на окупований півострів», попри звернення військових прокурорів. Ця інформація не відповідає дійсності, про що Мінекономрозвитку неодноразово повідомляло представників ЗМІ.

Згідно з законодавством, за порушення Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” або пов’язаних з ним законів України, а також за дії, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки,  Мінекономрозвитку може застосовувати до компаній спеціальні санкції, у вигляді індивідуального режиму ліцензування або тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 13 листопада 2015 року, за поданням Державної фіскальної служби України, до ПрАТ “Юкрейніан Кемікал Продактс” застосовано спеціальну санкцію – індивідуальний режим ліцензування зовнішньоекономічної діяльності за порушення статті 1 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”, яка діє на даний час.

Разові (індивідуальні) ліцензії на зовнішньоекономічні операції ПрАТ “Юкрейніан Кемікал Продактс”, які дозволяють здійснення зовнішньоекономічної діяльності суб‘єктам господарювання у разі застосування до них вищезазначеної спеціальної санкції, Мінекономрозвитку не видавались.

Також, до Мінекономрозвитку надходило подання Військової прокуратури Південного регіону України яким пропонувалося застосувати спеціальну санкцію у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до ПрАТ “Юкрейніан Кемікал Продактс” за дії, які шкодять інтересам національної економічної безпеки України, та наводилась інформація, що ПрАТ “Юкрейніан Кемікал Продактс” відправляє на тимчасово окуповану територію України – АР Крим титанову рудну сировину.

Однак, Військовою прокуратурою Південного регіону України в своєму повторному поданні не надано обґрунтування порушення ПрАТ “Юкрейніан Кемікал Продактс” законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та не вказано конкретні норми законів України у сфері зовнішньоекономічної діяльності, порушення яких допущено цим суб’єктом господарювання.

Слід зазначити, що згідно зі статтею 1 Закону України «Про забезпечення прав i свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованiй території України» тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дiя Конституції та законiв України.

У зв‘язку з цим, Мінекономрозвитку, відповідно до частини п’ятнадцятої статті 37 Закону  звернулося до Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України, з проханням опрацювати наведену Військовою прокуратурою Південного регіону України інформацію та висловити позицію щодо цієї ситуації та уточнення конкретних положень законів України у сфері зовнішньоекономічної діяльності, які можуть бути підставою для застосування цього виду спеціальних санкцій.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json