Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

05
Грудня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
2 3 4 5 6 7 8
30 31 1 2 3 4 5
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Степан Кубів та Наталія Микольська зустрілися з Міністром економіки Туреччини Ніхатом Зейбекчі
09.10.2017 | 18:11 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Сьогодні, 9 жовтня, в рамках візиту найвищого рівня Президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана відбулась двостороння зустріч Першого віце-прем’єра Степана Кубіва з Міністром економіки Туреччини Ніхат Зейбекчі. Делегації обговорили питання двостороннього торговельно-економічного співробітництва, у тому числі інтенсифікацію переговорного процесу щодо укладення Угоди про зону вільної торгівлі.

“Українсько-турецькі відносини мають стратегічний характер. Туреччина входить до 15 країн світу, імпорт яких зростає найбільше. Згідно з експертними дослідженнями, Україна недоторговує з Туреччиною сукупно на 6 млрд доларів щороку. Ми повинні мудро використати цю можливість та підсилити наші економічні зв’язки. Саме тому ми домовилися провести черговий раунд переговорів щодо ЗВТ між нашими країнами протягом місяця”, - пояснив Степан Кубів.

У 2016 році Туреччина посіла 4-те місце серед країн світу за обсягом українського експорту. Експорт товарів до Туреччини продовжує зростати. Так, за підсумками 7 місяців 2017 року склав він $1,4 млрд і збільшився на 18% у порівнянні з 7 місяцями 2016 року.

“Туреччина - ринок, визначений Експортною стратегією України, як ринок у фокусі для українського експорту. Тому, працюємо над усуненням бар’єрів на турецькому ринку, спрощенням процедур торгівлі та посиленням контактів бізнесу до бізнесу для того, щоб збільшити кількість експортних контрактів. Також, є перспективи просування в переговорному процесі щодо укладення угоди про вільну торгівлю з Туреччиною. Угода повинна охоплювати усі сектори економіки, у тому числі, сільське господарство», - зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська.

Степан Кубів та Ніхат Зейбкчі також підписали Угоду про взаємне сприяння та захист інвестицій.

Детальніше про торгівлю між Україною і Туреччиною в нашій інфографіці: http://bit.ly/2xsEkGw, http://bit.ly/2z92pz2.

 
Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json