Міністерство економіки України

Держзамовлення на вступ до ВНЗ в 2017 році буде скорочено на 20,7%

Уряд ухвалив постанову “Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2017 році” із загальними рекомендаціями щодо скорочення його обсягів.

Загальна кількість абітурієнтів, які зможуть навчатись за державний кошт,  у 2017 році становитиме 212 388 осіб (за денною формою навчання – 189 728 осіб). Це менше затверджених у 2016 році показників на 20,7% (за денною формою - на 14,9%). Значна частка скорочення обсягів держзамовлення у 2017 році спричинена припиненням набору абітурієнтів за освітньо-кваліфікаційним рівнем “спеціаліст”.

Скорочення обсягів державного замовлення стосуватиметься спеціальностей гуманітарного, соціального і правничого профілів, зокрема:

  • “Управління та адміністрування”: порівняно із минулим роком зменшено на 28,3% і в тому числі за денною формою навчання - на 10,3%;
  • “Право”: порівняно із минулим роком зменшено на 18,7% і в тому числі за денною формою навчання - на 20,7%;
  • “Соціальні та поведінкові науки”: порівняно із минулим роком зменшено на 31,6% і в тому числі за денною формою навчання - на 27,9%.

Водночас, Постанова пропонує підвищити обсяги держзамовлення за спеціальностями, що готують фахівців технічного профілю, зокрема:  

  • “Транспорт”: порівняно із минулим роком збільшено на 2,3% і в тому числі за денною формою навчання - на 3,2%;
  • “Природничі науки”: порівняно із минулим роком збільшено на 2,6% і в тому числі за денною формою навчання - на 5,6%;
  • “Механічна інженерія”: порівняно із минулим роком збільшено на 4,2% і в тому числі за денною формою навчання - на 5%;    
  • “Автоматизація і приладобудування”:  порівняно із минулим роком збільшено на 2,2% і в тому числі за денною формою навчання - на 1,4%.

На фінансування держзамовлення у 2017 році виділено 23,7 млрд грн. На підготовку фахівців із вищою освітою буде використано 22,1 млрд грн; на підготовку робітничих кадрів – 0,38 млрд грн; на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта) – 1,16 млрд грн.

Водночас, загальне скорочення обсягів держзамовлення на підготовку фахівців із вищою освітою пов’язано із необхідністю раціоналізувати дотації освітньої галузі з боку держави. Крім того, за орієнтовними підрахунками кількість випускників шкіл у 2017 році складе близько 203,6 тис. осіб, що на 7,8 тис. осіб менше, ніж у 2016 році. Це зумовлює потребу у перегляді вже прийнятих обсягів держзамовлення на 2017 рік.

Постанова також бере до уваги перенасичення ринку праці фахівцями із вищою освітою та скорочення прийому до професійно-технічних навчальних закладів. Така ситуація призводить до дефіциту кадрів робітничих спеціальностей та забезпечення ними потреб промислового сектору економіки. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json