Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку створює координаційну платформу для покращення системи ринкового нагляду

Сьогодні, 14 грудня, відбувся координаційний круглий стіл «Ринковий нагляд в Україні: проблеми та шляхи їх вирішення». У ньому взяли участь перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, інші представники Мінекономрозвитку, а також перші особи служб та інспекцій з ринкового нагляду.

В рамках Угоди про асоціацію, Україна взяла на себе зобов’язання щодо гармонізації системи технічного регулювання з метою усунення технічних бар’єрів у торгівлі. Однією зі складових технічного регулювання є створення ефективної системи ринкового нагляду, яка забезпечує захист споживачів від небезпечної продукції.
Ефективна система ринкового нагляду є однією з передумов підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів між Україною та ЄС (англ. Agreements on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Goods, ACAA), яка передбачає взаємне визнання сертифікатів відповідності промислових товарів.  

“Угода АСАА створює “безвіз” для виходу українських товарів на ринки ЄС. Ми сподіваємося, що вона буде підписана найближчим часом, адже це є одним із пріоритетних напрямків економічного блоку Угоди про асоціацію з ЄС”, - зазначив під час свого виступу Максим Нефьодов.
Як відомо, моніторингова місія ЄС позитивно оцінила українське законодавство з ринкового нагляду і визнала його таким, що відповідає законодавству ЄС у цій сфері (Директиві ЄС 95, Регламенту ЄС 765, Рішенню ЄС 768). Водночас, є низка питань щодо реалізації цього законодавства, зокрема низький рівень комунікації між органами ринкового нагляду, неналежне (у деяких випадках відсутнє) кадрове забезпечення, несвоєчасне здійснення заходів щодо запиту бюджетного фінансування закупівлі зразків нехарчової продукції.  

Для вирішення згаданих питань Мінекономрозвитку, як орган відповідальний за формування політики ринкового нагляду, ініціювало проведення установчого засідання Координаційної платформи між органами ринкового нагляду. Ця платформа допоможе підтримувати зв’язок з основними стейкхолдерами у цій сфері і визначити подальші шляхи розвитку системи ринкового нагляду. Планується, що наступне засідання учасників платформи  відбудеться у лютому 2018 вже на рівні відповідальних фахівців відповідних служб.


Довідково
Відповідно до Закону “Про державний ринковий нагляд”, Мінекономрозвитку оцінює систему ринкового нагляду раз на три роки. Наступна оцінка відбудеться у 2018 році.   

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json