Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

15
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
2 3 4 5 6 7 8
30 31 1 2 3 4 5
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Заява Торгового представника України Наталії Микольської стосовно можливого квотування Росією імпорту українських товарів
06.07.2015 | 22:50 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Сьогодні в російських засобах масової інформації з’явились публікації щодо пропозицій Російської Федерації з усунення «ризику витіснення» українських товарів європейськими до РФ «по демпінговим цінам» у разі імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Пропонується встановити квоти для українських товарів з вказаних «груп ризику» та обкладання ввізними митами імпорт українських товарів поза межами квот.

Згадані висловлювання представників Міністерства економічного розвитку Росії з’явилися саме в період інтенсивної роботи України, ЄС та РФ в рамках тристоронніх технічних консультацій з питань імплементації Угоди про асоціацію. На найвищому політичному рівні було домовлено, що основним завданням цих консультацій є пошук практичного вирішення питань, що викликали занепокоєння Росії у зв’язку з виконанням ЗВТ з ЄС. Тому заяви російських посадовців щодо застосування конкретних обмежувальних заходів для українських товарів ставлять під сумнів бажання російської сторони шукати практичні рішення в рамках процесу, погодженого усіма сторонами.

Ми маємо чітко усвідомлювати, що торговельне співробітництво між країнами має відбуватися в рамках діючого правового поля. Для України і РФ цим правовим полем є правила СОТ та Договір про зону вільної торгівлі СНД. Будь-яке встановлення РФ в односторонньому порядку кількісних обмежень у вигляді тарифних квот буде порушенням Договору про ЗВТ СНД і фактично означатиме скасування режиму вільної торгівлі між Україною та Російською Федерацією. 

Якщо ми говоримо про застосування РФ заходів проти можливого демпінгу товарів походженням з України, то відповідно до угод СОТ визнанню факту демпінгу має передувати чітка правова процедура, а відповідні заходи повинні застосовуватися у випадку наявності чітко визначених підстав, а не визначення можливих гіпотетичних втрат на свій розсуд.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json