Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Уряд викорінює корупційні схеми у сфері утилізації моторних мастил
01.04.2016 | 11:00 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Міністерство юстиції України зареєструвало зміни до постанови «Деякі питання збирання, видалення, знешкодження та утилізації відпрацьованих мастил (олив)» №1221». Вказані зміни дозволять нарешті позбутися корупційних схем на ринку переробки та утилізації відпрацьованих мастил.

Згідно з документом, переробкою мастил відтепер мають право займатися виключно ті компанії, які мають необхідні виробничі потужності та відповідають встановленим вимогам безпеки. Такі компанії зобов’язані переробляти не менше 40% мастил від об’єму сплаченої утилізації. В наступні роки обов’язкова норма переробки буде збільшуватися. Нова редакція постанови №1221 була розроблена спільно Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за сприяння Державної регуляторної служби України.

Змінюються й умови роботи імпортерів мастил. Раніше вони були змушені платити за утилізацію ще на кордоні. При цьому їм часто нав’язували послуги “компаній-метеликів”, які навіть не мали власних потужностей для переробки, а просто отримували гроші. В результаті, небезпечні відходи спалювали, чи, навіть, просто зливали до канави. Але тепер імпортери зможуть самі обирати переробників і укладати з ними договори, або проводити утилізацію самостійно. При цьому, вводяться чіткі фізичні норми: утилізація вважатиметься здійсненою лише за фактом проведення такої утилізації, а не за фактом оплати послуги, як це відбувалося раніше. Це стимулює до створення реальної, а не фіктивної, схеми утилізації відпрацьованих мастил і значно зменшує корупційні ризики.

«Фактично, ми затвердили нові правила гри на ринку утилізації мастил. Стара схема стимулювала корупцію і фіктивну утилізацію. Як наслідок – мали екологічну загрозу і тіньовий ринок об’ємом мінімум 200 млн грн на рік. Тепер ці схеми зруйновано, в нових умовах ризик зловживань зведено до мінімуму», - зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

Як повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, нова система утилізації забезпечує баланс інтересів учасників ринку, який до цього був спотворений корупційними схемами.

«Добросовісні переробники мали проблеми із доступом на ринок. Сотні мільйонів гривень за утилізацію отримували фірми, які навіть обладнання власного не мали, проте, мали впливових знайомих. Але тепер замість кишень корупціонерів гроші підуть реальному українському бізнесу, що буде стимулювати ефективну переробку вторинної сировини", - підкреслив Максим Нефьодов.

Він додав, що підготовкою змін до Постанови №1221 займалася робоча група, до складу якої увійшли, в тому числі, науковці, представники Європейської бізнес асоціації (ЕВА) та компанії-учасниці ринку, що входять до складу асоціації «Переробників відпрацьованих олив».

Презентація щодо основних принципів реформування системи переробки (утилізації) мастил за посиланням: http://bit.ly/ISutilOil

Затвердження нових правил гри у сфері утилізації моторних мастил є частиною загальної реформи системи переробки вторинної сировини. Значним досягненням реформи було затвердження наприкінці минулого року спільного наказу Мінекономрозвитку, Мінприроди та Мінфіну від 02.11.15 №1388/424/973 про скасування вимог до оформлення імпорту тари. Цей наказ дозволив ліквідувати велику корупційну схему на ринку утилізації тари та пакування.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2