Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

23
Травня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
30 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Інформація щодо очікуваного режиму імпорту українських товарів до Російської Федерації з 1 січня 2016 року
29.12.2015 | 17:24 | Прес-служба Мінекономрозвитку

У зв’язку із запитами з боку бізнесу і преси надаємо інформацію щодо очікуваного режиму імпорту українських товарів до Російської Федерації з 1 січня 2016 року.

16 грудня 2015 року Президентом Російської Федерації підписано Указ (№ 628) «Про призупинення Російською Федерацією дії Договору про зону вільної торгівлі по відношенню до України» (http://issuu.com/tradedefence/docs/stop-zona-site-dok).

25 грудня 2015 року Рада Федерації Російської Федерації схвалила Федеральний Закон «Про призупинення Російською Федерацією дії Договору про зону вільної торгівлі по відношенню до України» (N 956299-6). Закон має бути підписаний Президентом Російської Федерації та набуватиме чинності з дня його опублікування.

Очікувана дата призупинення Російською Федерацією дії Договору про зону вільної торгівлі (СНД) відносно України – 1 січня 2016 року.

Разом із цим, 21 грудня 2015 року Урядом Російської Федерації прийнято постанову № 1397 (http://issuu.com/tradedefence/docs/ban ) про включення з 1 січня 2016 року України до переліку країн, з яких заборонено до 05.08.2016 року ввезення до Російської Федерації сільгосппродукції, сировини та продовольства.

Таким чином, з 1 січня 2016 року:

- імпорт до Російської Федерації ряду українських товарів заборонений (перелік товарів - http://issuu.com/tradedefence/docs/ban);

- очікується, що при імпорті інших товарів діятиме режим найбільшого сприяння - справлятимуться ввізні мита згідно ставок Єдиного митного тарифу Євразійського економічного союзу (http://www.eurasiancommission.org/ru/act/trade/catr/ett/Pages/default.aspx).

Просимо врахувати зазначену інформацію при плануванні поставок товарів походженням з України до Російської Федерації.

Разом із тим, з метою уникнення непередбачуваних труднощів (наприклад, визначення російськими компетентними органами додаткових умов) рекомендуємо усім компаніям вжити попередніх заходів для опрацювання з російськими контрагентами, митними брокерами питання щодо визначення умов доступу та митного оформлення імпорту українських товарів до Російської Федерації з 1 січня 2016 року.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json